Choć wino nie jest narodowym trunkiem Polaków, cieszy się ciągle rosnącym powodzeniem oraz coraz częściej pojawia się na polskich stołach. Łączy się to z łatwiejszym dostępem do dobrych trunków, jak również tym, że również polskie napitki zyskują coraz znaczniejsze uznanie wśród konsumentów. Jeśli uwielbia się czasem skosztować wina albo nalewki, należy zaopatrzyć się w odpowiednią karafkę.

Lubisz wino? Spraw sobie karafkę!

kieliszek z winem

Autor: Arpit Gupta
Źródło: http://www.flickr.com

Osoby, które uwielbiają czasem skosztować kieliszek smakowitego wina, albo serwują tego typu napitek na uroczystościach i imprezach domowych, powinny pomyśleć o zakupie karafki do wina, które dostaniesz w tym miejscu. To prawda, że wino przelewane do karafek wygląda bardzo estetycznie oraz elegancko, zwłaszcza gdy w zestawie z karafką kupuje się też ładne kieliszki albo szklanki. Jednak przymioty estetyczne nie okazują się jedynym powodem, dla którego warto przed serwowaniem wina przelewać je do karafki. Wiąże się to także z istotnym procesem dekantacji. Wino musi oddychać

Większość osób otwiera wino i od razu zapełnia napojem szkło, nierzadko butelkę otwiera się już przy stole albo w czasie posiłku. Tymczasem wino czerwino chłodziarki do wina wolnostojące musi zostać poddawane procesowi dekantacji, co pozwoli mu troszkę pooddychać, a zarazem oddzielić wino od powstałego osadu. Przelewanie trunku do karafki zdaje się być banalną i szybką czynnością, jednak wszystko trzeba wykonać wyjątkowo powoli i ostrożnie, gdyż jeden nieostrożny ruch może zniweczyć calutką pracę oraz spowodować, że trunek ponownie zmiesza się z osadem.


Zakup karafkę na prezent

W wypadku, gdy potrzebuje się inspiracji na estetyczny oraz ciekawy podarunek dla amatora wina albo nalewek, warto uwzględnić w planach sprawunek gustownej karafki. Wino serwowane w karafce świetnie wygląda na stole, a jak się okazuje, nabiera także doskonalszego smaku, pozbywa się niemiłego zapachu oraz posmaku. W karafkach można podawać tak i wina, nalewki, jak również zwykłą wodę, zatem przyda się ona w rzeczywiście licznych sytuacjach. Może służyć również jako elegancki motyw ozdobny, zwłaszcza że karafki produkowane są w wielu różnorakich wzorach, tak i w duchu klasycznym, jak też współczesnym.

Jesteś smakoszem wina i nalewek? Kup karafkę, raduj się pięknym podaniem trunku i zatroszcz się o jego dekantację
Tagged on: