Wakacje w towarzystwie zwierzaków to idealny pomysł na wypoczynek dla naszych pupili, Zwłaszcza, gdy twoje dzieci już uwielbiają konie.
Relaks pośród cudownej przyrody, spokoju i aktywnego sportu, tak właśnie prezentują się sportowe obozy jeździeckie.

hipoterapia

Autor: Craig Sunter
Źródło: http://www.flickr.com
Są to obozy dla bardziej wprawionych jeźdźców. Jeżeli nasze dziecię jeździło już konno, dobrze wybrać właśnie ten sposób spędzania części wakacji. Specjalnie przygotowane sportowe obozy jeździeckie link do strony (link do strony) oferują zazwyczaj część praktyczną, podczas której ćwiczy się zdolności jazdy na koniu oraz wykłady teoretyczne. Jeżeli nasza latorośl mniej zna się na koniach, lecz lubi te zwierzęta, na pewno usatysfakcjonuje ją rekreacyjny obóz jeździecki. Istnieje wiele ofert takich obozów i nie musimy kierować się tylko bliskością ośrodka od miejsca zamieszkiwania]. Dobrze jest skorzystać z opinii bliskich albo porad Internetowych. Weźmy pod rozwagę również jakość posiłków i otoczenie obozu jeździeckiego.
Konie to zwierzęta wykorzystywane również w hipoterapii. Hipoterapia może być metodą służącą leczeniu ludzi dorosłych a także dzieci z różnymi chorobami. Leczenie odbywa się dzięki obecności konia. Sporo maluchów otwiera się wtedy uczuciowo jak również uczy się samodzielności. Hipoterapia oficjalne źródło (oficjalne źródło) dodatkowo może być pierwszym krokiem przy nauce chodzenia. Dzieje się tak, ponieważ marsz konia jest bardzo zbliżony do kroków ludzkiego. Koń zmniejsza również wzmożone napięcie mięśniowe, mające miejsce w uszkodzeniach układu nerwowego. jazda na koniu ma dodatni wpływ również na dysfunkcje postawy.

Hipoterapia jest zatem wszechstronną metodą leczenia.
Jak pokazują przypadki, zwierzę może uczyć nas zarówno wytrwałości, zasad sportu, jak i wspierać w usprawnianiu osób niepełnosprawnych.
Wakacje w siodle – doskonały pomysł na wypoczynek dla naszych pociech
Tagged on: