Każdy z nas ma inny sposób na spędzanie swojego czasu. Sporo osób wybiera oglądanie telewizji czy przeglądanie internetu. Inni chodzą na spotkania towarzyskie i do teatru. Jeszcze inni uprawiają sporty, chodzą na siłownie czy basem. Jest tez całkiem spora grupa osób, które każdą swoją wolną chwilę spędzają na trasie. Zarzucają bagaż na plecy, łapią autostop i ruszają na spotkanie z przyrodą.

Jeżeli

kompas

Źródło: pixabay.com

jesteś czynnym piechurem, lub pragniesz nim zostać, najsłuszniej zaopatrzyć się w kilka niezbędnych artykułów, jak busola, plecak, manierka czy buty – gdzie zakupimy je najtaniej?Głównym naszym rekwizytem będzie plecak i obuwie – na tych dwóch rzeczach nie możemy oszczędzać. Bowiem praktyczne buty i pojemny plecak (polecamy) to pewnik dobrej podróży. Busola (zobacz: niezbędna busola) także będzie pomocna, jeśli nie jesteśmy zwolennikami używania aplikacji w komórce. Tego typu sprzęty w najmniejszej cenie (proporcjonalnie do jakości) uzyskamy bezpośrednio u wytwórcy. Dobrze przeznaczyć jeden dzień i przejrzeć witryny internetowe, bowiem to tam wszystko nabędziemy najtaniej, wybór również będzie wielki. Dobrze zajrzeć także na aukcje internetowe, gdzie nierzadko ludzie wystawiają swoje używane przedmioty, lub sami wytwórcy się tam prezentują. Sporym minusem będzie niestety fakt opłaty za przesyłkę i czekanie na nią – przy sprzyjających wiatrach, listonosz przyjdzie do naszych drzwi najprędzej dwa dni po transakcji. Jednak jeżeli nam się nie spieszy, to nie musimy się tym przejmować.Jeśli jesteśmy początkującymi piechurami, dobrze byłoby udać się po wszelki konieczny sprzęt do sklepu stacjonarnego. Koszty mogą być tam wyższe, lecz ogromnym plusem tego rodzaju miejsc, będzie możliwość otrzymania szczegółowych danych u ekspedientów. Nie masz pojęcia które buty będą najwytrzymalsze?

Która manierka najlżejsza? Zobacz: niezbędne manierki. Plecak najobszerniejszy albo busola najsolidniejsza? Na te i wiele innych pytań w sposób rzetelny odpowie ci personel. Pracujące tam osoby to zazwyczaj pasjonaci, którzy swoją wiedzę teoretyczną nierzadko wykorzystują w życiu. Sami dużo wędrują, dlatego na swoim doświadczeniu mogą udzielić ci tych wszystkich rad. Zanim udasz się na pierwszą wycieczkę autostopem, bądź pewny czy zabrałeś ze sobą wszystkie niezbędne sprzęty. Manierka, śpiwór, namiot, busola – odpowiednio spakowane nie potrzebują dużo miejsca, a przecież ciężko stwierdzić kiedy mogą nam być potrzebne.
Niezbędnik każdego podróżnika – w którym miejscu najlepiej robić zakupy?
Tagged on: