W dobrze zarządzanym przedsiębiorstwie ciężko jest obecnie się obejść bez należytego informatycznego wsparcia. W zasadzie do wszystkich obszarów funkcjonowania firmy można używać nowoczesnych programów i systemów, a w wielu branżach pojawia się także specjalistyczne oprogramowanie, które wspomaga konkretne operacje. Najważniejszym systemem w każdej większej firmie jest oprogramowanie ERP, pomaga ono w prowadzeniu codziennej sprzedaży i ewidencji magazynowej, a oprócz tego realizuje funkcje księgowe, kadrowe i płacowe.

Program lojalnościowy

Źródło: www.spiceupyourblog.com

Systemy ERP składają się z kilku oddzielnych modułów, obsługujących wszystkie procesy biznesowe, w znacznym stopniu poprawiając przy tym funkcjonowanie przedsiębiorstwa i usprawniając dostęp do informacji. Firmy mające wydajne, odpowiednio skonfigurowane ERP są znacznie bardziej wydajne i konkurencyjne od tych, które takiego wsparcia informatycznego nie posiadają. Dlatego też coraz więcej firm decyduje się na wdrożenie takiego oprogramowania, mimo że wiąże się to z dużymi wydatkami i sporymi zmianami w organizacji firmy – link do strony Incube.

Lecz bardzo dynamiczny rozwój technologiczny i coraz większa powszechność systemów do zarządzania w przedsiębiorstwach spowodował, że dzisiaj bardzo często samo posiadanie systemu ERP nie wystarcza. Stąd też coraz większą popularność zdobywa obecnie oprogramowanie business intelligence, dające dużo większe możliwości analityczne, niż klasyczny pakiet ERP. Systemy ERP cały czas zbierają informacje o dokumentach, natomiast przy systemach BI dane te są agregowane, dzięki czemu da się je analizować w bardzo wielu płaszczyznach.

Biuro w firmie

Autor: Garrett Coakley
Źródło: http://www.flickr.com

Daje to znacznie większe możliwości analityczne, pozwalając na znacznie łatwiejsze podejmowanie istotnych dla funkcjonowania firmy decyzji. W wielu firmach duże znaczenie mają również specjalistyczne programy, na przykład program – (kofax transformation modules) do budżetowania czy oprogramowanie do projektowania układów elektrycznych czy budowlanych. Dzięki nim można wykonywać rzeczy, z którymi klasyczne systemy ERP sobie nie radzą, umożliwiając w wielu przypadkach zarządzanie swoją firmą na odpowiednio wysokim poziomie.

Plusy używania nowoczesnego oprogramowania i profesjonalnych informatycznych narzędzi w funkcjonowaniu firmy.
Tagged on: