Badania prądami wirowymi, zwane inaczej jako badania wiroprądowe to niezwykle profesjonalne i efektywne badania, które są oparte na indukcji magnetycznej. Metoda ta polega więc na funkcjonowaniu zmiennym polem magnetycznym na daną pojemność materiału, która jest w tej chwili badana i która znajduje się w strefie działania sondy.

Menedżer w pracy

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki używaniu metody prądów wirowych przypuszczalne jest odszukanie u obiektów badanych przeróżnych nieścisłości czy też wad, takich jak na przykład pęknięcia, korozja, prócz tego także zwalcowania, łuski i niemało innych. Badania wiroprądowe (skuteczne badania wiroprądowe) są aktualnie zaliczane do typu badań nieniszczących.

badania wiroprądowe

Autor: Energodiagnostyka
Źródło: http://energodiagnostyka.pl/

Badania twardości są wykonywane na rozmaite sposoby, dziś możemy wyszczególnić kilka różnych metod na efektywne diagnozowanie twardości ciał stałych. Badania twardości dzieli się na trzy grupy, do jakich przynależą pomiary przez zarysowanie, pomiary strat energii poprzez odbicie się bijaka od powierzchni, która jest chwilowo badana bądź pomiary poprzez wciskanie twardszego głębnika, do materiału jaki jest badany. Twardość z pewnością jest niesłychanie ważną cechą dla różnych materiałów konstrukcyjnych, dlatego przeprowadzanie profesjonalnych badań twardości nierzadko jest wręcz konieczne i nieodzowne. Naturalnie dla każdego materiału zostały w dzisiejszych czasach skonstruowane pewne metody klasyfikowania pomiarów twardości czy rozliczne skale pomiarowe.

—> kliknij po szczegóły

Przykładowo dla metalów wykorzystuje się współcześnie takie skale, jak na przykład skala twardości Leeba, skala twardości Brinella czy też skala twardości Barcola. Z kolei jeżeli chodzi o minerały to użytkowana jest w dzisiejszych czasach skala twardości Mohsa. Dla ceramiki stosuje się takie skale, jak na przykład skala twardości Knoopa bądź Vickersa; dla drewna stosuje się skali twardości drewna, natomiast dla materiałów sztucznych stosowana jest skala twardości Rockwella i inne.

Nie zwlekaj! Jeżeli zaintrygował Cię nasz watek, to idź dalej. Tam oczekuje na Ciebie kompleksowa treść (http://metfix.com.pl/oferta/elementy-zlaczne/nitonakretki/). Mamy nadzieję, że w taki sposób uda nam się rozwiązać wszystkie Twoje zagwozdki.

Dodatkowo skalę twardości gumy mierzy się z wykorzystaniem skali twardości IRHD. Naturalnie to tylko kilka przykładów skal twardości, które są w dzisiejszych czasach w użyciu.

Biegłe i wydajne badania wiroprądowe i badania twardości
Tagged on: