Sterylizatory parowe to niezwykle praktyczne maszyny ofiarowane do fachowego oraz skutecznego polerowania narzędzi chirurgicznych, naczyń metalowych, tworzyw sztucznych, bielizny operacyjnej itd. Nade wszystko wykorzystuje się je w szpitalach, aptekach, laboratoriach albo gabinetach medycznych. Sprzęt lekarski i medyczne przyrządy wiecznie muszą być sterylne, w związku z tym tak znaczące jest ich kompetentne wyczyszczenie i zdezynfekowanie.

Sterylizator

Autor: YUCHIA CHUNG
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście nie każde akcesoria medyczne są wielorazowe, w przypadku tych jednokrotnych (na przykład igły) po użyciu potrzebnie trzeba je wyrzucić. Jednak każde inne wolno prawidłowo oczyścić i wykorzystywać jeszcze raz. Są one osiągalne w różnorodnych rodzajach, aczkolwiek wszelkie wykorzystują do sterylizacji parę wodną.

Bardziej nowomodne sterylizatory nierzadko posiadają również ponadplanowe opcje, takie jak przykładowo oprogramowanie do sterylizacji płynów infuzyjnych, pożywek mikrobiologicznych lub sterylizacji posiewów (). Dzięki temu można je wykorzystywać także w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym.

Myjnia dezynfektor pełni pokrewną rolę co stabilizatory. Również jest oddana do sterylizacji różnych narzędzi laboratoryjnych oraz medycznych. Znajduje użytek w szpitalach, ośrodkach zdrowia, domach opieki dla jednostek przewlekle chorych lub innych gabinetach, w których potrzebne jest urządzenie (maszyny do produkcji pelletu) sterylizujące o niewielkich wymiarach. Ofiarowany jest do mycia takich rzeczy, jak miski, wiadra, baseny, kaczki szpitalne oraz niemało innych.

To bardzo praktyczne oraz przydatne urządzenie, jakie pozwala na dogłębne wyczyszczenie oraz dezynfekcję artykułów ponownego użycia. Szpitale, gabinety lekarskie i inne ośrodki niewątpliwie powinny zaopatrzyć się w myjnię – dezynfektor (). Do tego warto również zakupić specjalną suszarkę, która służy do suszenia narzędzi i naczyń chirurgicznych/laboratoryjnych ponownego użytku.

Sterylizator parowy i myjnia – dezynfektor – praktyczne machiny do skutecznego polerowania
Tagged on: