Sezon rowerowy zaczął się już kilka dobrych tygodni temu. Zarówno zdeklarowani pasjonaci jazdy na rowerze miejskim, jaki i osoby początkujące przemierzają ścieżki rowerowe bądź po prostu jadą w nieznane. I wszystkim z pewnością przydadzą się naprawdę praktyczne akcesoria dostępne w dobrych stacjonarnych sklepach albo w sieci.

Rodzicom kilkuletnich berbeciów przydadzą się solidne foteliki rowerowe. Zamawiają je tak amatorzy dłuższych wyjazdów, jak i troskliwe mamy, które każdego dnia wyjeżdżają rowerem do okolicznej piekarni, bo takie foteliki idealnie sprawdzają się w czasie pokonywania dłuższych oraz krótkich dystansów. Przed pierwszą wycieczką należy jednak sprawdzić, czy mają one wszystkie wymagane atesty. Foteliki rowerowe z pewnością w ogóle nie przydadzą się opiekunom osiemnastoletnich pociech, lecz przydatne będą inne akcesoria, takie jak na przykład: rowerowe pompki, odblaski, dzwonki bądź nawet ładne torby.

kaski rowerowe

Autor: Martin Abegglen
Źródło: http://www.flickr.com

Na rower nierzadko wsiadają też ambitne kobiety po pięćdziesiątce, które chcą zrzucić przed wakacyjnym sezonem parę zbędnych kilogramów. Aby ułatwić sobie liczenie spalanych kalorii powinno się wyposażyć posiadany rower stojaki do rowerów trekkingowy w nowoczesny gadżet. Liczniki rowerowe, bowiem tu o nich rzecz, kupują również ci, którzy nierzadko wyruszają w dłuższe trasy, a uzyskane informacje pozwalają łatwo zorientować się, ile będzie trwała podróż do obranego celu podróży, przykładowo

koło rowerowe

Autor: bibinsatoulouse
Źródło: http://www.flickr.com

Ojcowa, Rucianego albo innej malowniczo usytuowanej miejscowości.

Praktyczne gadżety, jak wspomniane powyżej liczniki rowerowe lub oryginalne światełka odblaskowe są idealnym podarunkiem dla pani, która uwielbia rowerowe wyjazdy. Prócz nich można również kupić przedmioty, które służą do stylizacji roweru szosowego albo górskiego. Tego rodzaju zakupy przeważnie robią przedstawicielki płci pięknej, które o wiele częściej niż mężowie zamawiają w sieci najróżniejsze torby retro albo designerskie dzwonki.

Natomiast wszystkich udających się do sklepów trzeba koniecznie przestrzec, aby rozsądnie wydawali swoje oszczędności. W sprzedaży dostępne pozostają bowiem tandetne podróbki oryginalnych produktów, a i dwudziestokilkuletniemu bądź nieco starszemu rowerzyście na pewno nie będą potrzebne dwie dodatkowe pary rękawiczek bądź cała kolekcja kasków.

O gadżetach, które z pewnością przydadzą się w czasie tegorocznych wakacji wszystkim zapalonym rowerzystom
Tagged on: