Rozważając kupno mieszkania czy też domu uwzględniamy koszty kredytu, prowizji, ubezpieczenia, opłat notarialnych, sądowych, i tak dalej. Mniej już zwracamy uwagę na wykończenie, które często i tak pochłania wszystkie oszczędności i chyba zawsze wymaga większych pieniędzy niż początkowo zakładamy.

Pewnymi metodami możemy je jednak obniżyć.
odzwierciedlenie - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Na pytanie dotyczące kosztu wykończenia nikt nie umie udzielić konkretniej odpowiedzi, gdyż zalezy ono od konkretnych właścicieli nieruchomości. Są ludzie, dla których wystarczające są najtańsze panele albo płytki i nie planują przeprowadzenia jakichkolwiek przeróbek czy też upiększeń. Z kolei osoby, które nie wyobrażają sobie mieszkania bez prawdziwej, drewnianej podłogi i pragną bardziej urozmaicić swoje mieszkanie w formie np. ozdobnej cegły, zapłacą za wykończenie już dużo więcej niż poprzedni. Spora część pieniędzy na wykończenie zależy również od doboru mebli. Jedni postawią na tradycyjne modele, dostępne w wielu sklepach meblowych. Inni skorzystają z usługi profesjonalnego stolarza, który przygotuje zindywidualizowany projekt pod konkretne potrzeby i oczekiwania przyszłych mieszkańców. Wbrew pozorom, w przypadku mebli często okazuje się, że zamówienie mebli z płyty mdf poza centrum handlowym może mniej kosztować niż ich zakup w sieciowym sklepie z dokładnym dopasowaniem do naszych wnętrz. Istotne znaczenie ma też dobór sprzętów i armatury, które należą do jednych z największych wydatków wykończenie. No i pozostaje jeszcze kwestia, czy wykonujemy prace samodzielnie, czy przekazujemy je firmie zewnętrznej. Bo akurat praca zwykle jest droższa od samych materiałów i w zależności od regionu może być różnie wyceniana. Uśredniając jednak mocno wydatki, uważa się, że wykończenie wnętrz na średnim poziomie bez specjalnych urozmaiceń z wyposażeniem kosztuje średnio tysiąc złotych na m2. Więcej interesujących wiadomości znajdziesz na tej stronie wykończenia wnętrz Gdańsk. Istnieje jednak parę możliwości, aby móc ten koszt choć nieco obniżyć. Najłatwiejszym sposobem jest łapanie promocji poprzez śledzenie kampanii promocyjnych konkretnych producentów, promocji sklepów a także porównywarek internetowych.

W szczególności w Internecie każdego dnia pojawia się sporo przecen i wyprzedaży, dzięki czemu można nabyć zaplanowany produkt(zobacz etykiety farmaceutyczne) za naprawdę niewielkie pieniądze.
Jak widać, wykończenie mieszkania wcale nie musi kosztować nas krocie zaplanowanego budżetu. Wystarczy trochę chęci i kreatywności, by urządzić gustowne i wygodne mieszkanie za nieduże pieniądze.
Sprawdź, jak dużo kosztuje wykończenie mieszkania?|Wykończenie wnętrz nie musi wiele kosztować, czyli sprawdzone metody urządzania domu.
Tagged on: