Budowa własnego domu jest marzeniem wielu osób. Ciekawa lokalizacja w spokojnej okolicy, możliwość posiadania władnego ogrodu i rzecz jasna większa powierzchnia dla całej rodziny to jak najbardziej świetna perspektywa. Zanim jednak marzenia staną się rzeczywistością, należy wyszukać odpowiednią firmę budowlaną.

Co na starcie?

Budowa domów to ważna inwestycja, dlatego warto oddać ją w ręce fachowców. Jak znaleźć prawdziwych profesjonalistów? Poszukiwania warto rozpocząć pytając o opinię znajomych czy rodzinę. Być może ktoś w niedawnym czasie stawiał dom i mógłby polecić godną zaufania ekipę, pracującą sprawnie i szybko, a w szczególności – solidnie. Inne rozwiązanie to pójść na spacer po okolicy, rzecz jasna jeśli nieopodal naszej działki któryś z sąsiadów rozpoczął już budowę.

Doczytaj –

Analizując postępy pracy można stwierdzić, czy opłaca się wziąć kontakt do właśnie tej firmy, czy lepiej kontynuować poszukiwania. Finalnie możemy również zajrzeć na fora internetowe, ale w tym przypadku winniśmy być ostrożni. Bardzo często ekipy budowlane podają się za swoich klientów i reklamują swoje usługi. Może także zdarzyć się, że osoby, które nie są zadowolone z pracy takiej firmy, w rzeczywistości same są sobie winne, bo np. budowa domu (Heliodon – domy szeregowe kraków) wydłużała się ze względu na brak środków.

Wybór wykonawcy

budowa domu

Autor: Portal Jak-Budowac.pl
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli przeprowadziliśmy już wstępną selekcję i wybór dotyczy zaledwie paru ekip, warto porównać koszty przedstawione przez każdego z kandydatów. Najczęściej o ostatecznym wyborze decyduje cena, niemniej warto się zastanowić, czy firma budowlana, której zapłacimy więcej nie oferuje dodatkowych usług, co w rezultacie będzie atrakcyjniejszym cenowo rozwiązaniem. Jeśli nasz dom ma być wybudowany w mało znanej technologii, np. na szkielecie stalowej lub drewnianej, lepiej zdecydować się na ekipę, która posiada już doświadczenie pod tym względem. W przeciwnym razie nieznajomość technologii czy materiałów może narazić nas na niepotrzebne koszty.

Rzecz jasna, warto też zapytać o referencje, porozmawiać z osobami, które już mieszają w domach wykonanych przez daną firmę i sprawdzić, czy dana ekipa dobrze dała sobie radę. Rzecz jasna najlepiej zdyskwalifikować budowlańców, którzy w czasie prac piją alkohol, bo to również może narazić nas na niepotrzebne straty.
Budowa domu – doświadczona ekipa budowlana to podstawa
Tagged on: