Nikt nie spodziewa się, że bliska mu osoba zaginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Nikt też nie przeczuwa wszak, iż pewnego dnia o ściśle określonej porze zgubi dokumenty, a jednak takie sytuacje się nam przytrafiają. Co wtedy czynić?
Czasami zdarza się, że ktoś bliski ginie bez wieści. Jest to trudna sytuacja dla bliskich oraz krewnych. Należy sprawę tą jak najszybciej zgłosić na policję, popytać wśród sąsiadów i przyjaciół, przejrzeć rzeczy osobiste. Rejestr osób zaginionych jest to następne miejsce, które powinniśmy odwiedzić (link do wpisu). Takie rejestry prowadzi oczywiście policja, ale również ogólnopolska fundacja Itaka. Z tą fundacją dobrze nawiązać kontakt, gdyż poza wpisaniem osoby zaginionej do rejestru, proponuje ona wsparcie psychologiczne dla rodziny oraz pomoc przy poszukiwaniach na szeroką miarę.
Rejestr osób zaginionych przyda się nam, kiedy spotkamy na ulicy człowieka, któremu trudno będzie ustalić własną tożsamość przykładowo osobę starszą. Zdarzają się również przypadki, gdy ktoś zachowuje się dziwacznie. możemy wtedy dyskretnie przejrzeć spis i sprawdzić czy podejrzany człowiek w nim nie widnieje.
Inną, mniej stresową, lecz kłopotliwą sprawą jest zagubienie dokumentów (moje źródła). Na przekór pozorom ten problem może być groźny. Nasze dokumenty mogą być bowiem wykorzystane do niepożądanych przez nas celów przykładowo do wyłudzeń. Po spostrzeżeniu, iż dokumenty zniknęły, trzeba natychmiast je zastrzec i poinformować urzędy, które wydały owe dokumenty.

wyprzedaże

Autor: wyprzedaże
Źródło: flickr.com
W wypadku zagubienia dowodu osobistego mamy obowiązek złożyć wniosek o wydanie nowego dowodu.

Choć zagubienie dokumentów, oraz zniknięcie bliskiej osoby, to stresujące zagadnienia, dobrze nie tracić głowy i spokojnie wyznaczyć drogę postępowania.

W sytuacji gdy musisz odnaleźć oprócz tego również inne pokrewne wiadomości na ten temat, to więcej zobaczysz na portalu (https://protlumaczenia.eu/tlumacz-przysiegly-lubin/), do którego link jest tu.

od tego albowiem zależeć może korzystne rozwiązanie problemu.

Policja oraz fundacje na pomoc w nagłych przypadkach
Tagged on: