Czy główkujesz czasami nad tym, czy jest możliwość zmiany dostawcy gazu? Jeżeli tak, to dobrze trafiłeś, gdyż tematem tego wpisu będą zagadnienia mające związek z tą problematyką. Zgodnie z przepisami, zmiana sprzedawcy gazu odnosi się do klientów indywidualnych, ale także biznesowych. Jedynie od nas zależy, która oferta będzie najbardziej korzystna. Oprócz głównegosprzedawcy gazu, czyli PGNiG, na rynku działa wiele innych firm, natomiast zmiana sprzedawcy gazu nic nie kosztuje.

Zbiornik na gaz

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Korzystnie wymienić sprzedawcę gazu, ponieważ podobnie jak w sytuacji zmiany sprzedawcy prądu, jesteśmy w stanie oszczędzić na rachunkach za gaz. Już dzisiaj pojawiają się ciekawe oferty, a dostawa gazu przez następne firmy będzie w najbliższych latach coraz bardziej bogata i konkurencyjna (). Dlatego więc warto już dzisiaj zacząć oszczędzać, a najbardziej niezawodnym do tego sposobem jest odnalezienie konkretnego dostawcy, jaki będzie oferował stałą cenę podczas obowiązywania umowy. Na rynku jest kilkadziesiąt firm, kierują one swoją propozycje do klientów biznesowych oraz indywidualnych. Przed podjęciem najważniejszej decyzji powinniśmy zwrócić uwagę na wiele zagadnień, pośród jakich najbardziej ważne odnoszą się do stawek za gaz (gaz z dostawą do domu) i pozostałych opłat dodatkowych.

Trzeba precyzyjnie przyjrzeć się ofertom, które zapewniają stałą cenę. Pamiętajmy bowiem, iż każda zmiana, także i ta, powinna zagwarantować korzyści w postaci oszczędności, a jednocześnie pewną dostawę gazu. Opłaty za gaz reguluje Prezes URE. Jeżeli do tej pory nie zdecydowaliśmy się na zmianę dostarczyciela gazu, to korzystamy z ofert urzędowych, a tam cena jest wyższa niż w ofertach rynkowych (polecany dostawca gazu ziemnego Handen). Jeśli szukamy większych oszczędności warto rozejrzeć się za ofertami dual fuel.

Liczniki gazu

Autor: Peretz Partensky
Źródło: http://www.flickr.com
Tego rodzaju propozycje całkiem niedawno pojawiły się w naszym kraju, są efektem liberalizacji rynku energii. Jak mamy firmę, to warto poszukać sprzedawcy, jaki w pakiecie będzie oferował prąd i gaz. To rozwiązanie jest najbardziej korzystne, gdyż zapewnia optymalizację kosztów, a co za tym idzie zwiększenie oszczędności. W taki sposób mamy szansę na lepsze warunki, czyli bardziej oszczędne i pewne opłaty, a taka przewidywalność i mniejsze koszty są najbardziej pożądane w tym obszarze usług.
Nie jesteś zadowolony ze swojego dostawcy gazu? Powinieneś go zmienić. Przekonaj się o co w tym chodzi
Tagged on: