Mięso i wędliny dają naszemu organizmowi mnóstwo wartościowych składników odżywczych. Co prawda, poniektóre jednostki wcale nie jedzą mięsa, niemniej jednak zdeklarowana większość dzisiejszego społeczeństwa nie zalicza się do wegetarianów. Jeśli w wielu przypadkach kupujemy mięso oraz wyroby wędliniarskie, to niewątpliwie musimy zwrócić uwagę na ich jakość.

śniadanie

Autor: Tony McNeill
Źródło: http://www.flickr.com
W wielu przypadkach fabrykanci wędlin chcą jak najwięcej zyskać na sprzedaży mięsa, więc nie dbają o ich odpowiednią jakość i sporządzają mięso, które zawiera gorsze składniki. Warto więc nauczyć się rozpoznawać mięso i wędliny odpowiedniej jakości.

Wybierając wyroby wędliniarskie, takie jak na przykład parówki (polecane produkty:nelpol.pl/historia.html), kiełbasy czy wędliny, bez wątpienia pożądane byłoby zwrócić uwagę na ich skład. Znaczącą kwestią jest chociażby dodatek wody do wędlin. Jeśli w wędlinach znajduje się zbyt wiele wody, wówczas tracą one na smaku, co natomiast przedkłada się na konieczność jego uzupełnienia poprzez rozmaite substancje chemiczne. Nie powinno się kupować wyrobów wędliniarskich, jakie w większości zawierają wodę i niemało substancji chemicznych, natomiast ilość mięsa jest w nich nikła.

Na etykietach towarów odszukamy ich skład. Dobierając mięso, głównie zwracajmy uwagę na to, z ilu gram mięsa wyprodukowano dany towar – wyroby wędliniarskie. Jeżeli zależy nam na kupieniu dobrej jakości wędlin, wybierajmy te, które w swoim składzie posiadają przynajmniej 70 procent mięsa. Kupując wędliny oraz mięso, jakie nie jest paczkowane, możemy zapytać o jego skład sprzedawczynię – jej obowiązkiem jest udzielenie nam takich wiadomości.http://www.alwro.com.pl/oferta.phpW toku kupna wyrobów wędliniarskich, wskazane jest patrzeć także na cenę. To normalne, iż nie nabędziemy wyśmienitej, jakościowej wędliny za niską cenę.

szynka

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com
Cena również jest szerokim wyznacznikiem wartości mięsa, zatem w trakcie zakupów zwróć na nią uwagę. Należy również wybierać mięso, które pochodzi z pewnego źródła. Profesjonalny zakład przetwórstwa mięsnego z reguły posiada certyfikaty jakości, wskutek tego pożądane byłoby zorientować się, jakie firmy proponują teraz prawdziwe mięso wybornej jakości.
Po czym poznać, że mięso i inne wyroby wędliniarskie cechują się właściwą jakością
Tagged on: