Dzisiaj na rynku możemy nabyć niezliczenie wiele rodzajów herbat. Wraz z rozwojem handlu a także szybkim transportem dóbr między przeciwległymi krajami świata, w trakcie ostatnich kilkunastu lat w naszym kraju znacząco poszerzyła się liczba typów herbat, jakie widujemy w sklepie. Napar ów, mający swoje korzenie w chińskiej tradycji, jest dziś obowiązkowym składnikiem diety sporej części populacji.

herbata

Autor: insatiablemunch
Źródło: http://www.flickr.com
Gatunków herbaty jest oczywiście niezliczenie wiele, rozpoczynając od ziołowych naparów, przez herbatę zieloną, białą, czarną kończąc na różnego przeznaczenia owocowe mieszanki. Istnieją ponadto dwa gatunki owej herbaty, które posiadają w szczególności pozytywny wpływ na ludzki organizm. Pierwszą z wymienionych jest herbata Rooibos. Zawiera ona wiele unikalnych składników, zbawczych dla naszego organizmu. Pozyskuje się ją z liści afrykańskiego krzewu o czerwonych zabarwieniu kory, które suszy się kolejno szatkuje na malutkie kawałki. Z uwagi na fakt, że zawiera ona niewielką ilość garbników, jest zdecydowanie pozbawiona typowego goryczkowego smaku – więcej na temat herbat Rooibos.
Ponadto, herbata Rooibos bogata jest w przeciwutleniacze niezwykle korzystne dla ludzkiego zdrowia. Picie herbaty Rooibos pozytywnie wpływa na układ krążenia, odpornościowy, oraz moczowy.
Oprócz tego, Napar ten wykazuje własności zapobiegające nowotworom a także powstawaniu cukrzycy. Znakomicie wpływa na kondycję ludzkiej skóry, dzięki czemu hamuje procesy starzenia. Istotną kwestią jest fakt, iż nie posiada ona kofeiny, dzięki czemu może być pita nawet przez dzieci. Jest to idealny wybór w trosce o zdrowie tak dorosłych jak i dzieci.
Drugim typem naparów godnych uwagi są herbaty pu – erh. Jest to typ czerwonej herbaty o znakomitych właściwościach – zobacz tutaj wątek herbat pu – erh. Podobnie jak większość ma swe początki na chińskich plantacjach, pozyskiwana jest z tych samych krzewów, co czarna herbata, jednakże liście są dodatkowo poddawane procesowi fermentacji, stąd jej specyficzny smak. Napar ten jest bogaty w liczne składniki mineralne takie jak wapń oraz fluor. Poza właściwościami takimi jak wzmacnianie organizmu albo poprawa koncentracji, herbaty pu – erh odgrywają niesamowicie kluczową rolę w czasie odchudzania. Wynika to z faktu, że napój wino czerwone bezalkoholowe owy przyspiesza spalanie tłuszczu i proces wydalania toksyn z organizmu. Dodatkowo zmniejsza on ilość cholesterolu we krwi i pozytywnie wpływa na działanie układu pokarmowego i wątroby.

Jeśli zatem dotąd nieznane były wam właściwości opisanych powyżej herbat, czas to nadrobić zaległości. Nie ma niepewności co do tego, że szklanka wspomnianych napojów może radykalnie pomóc nam w walce o lepsze zdrowie i samopoczucie.
Świetne własności herbat Rooibos i pu – erh.
Tagged on: