Małe dzieci nie są zbyt wymagającymi turystami, jeśli chodzi o wybór miejsca, które chcemy zwiedzić. Czasami wystarczy nawet wyjazd do lasu lub nad jezioro. Trochę świeżego powietrza i komfortowe miejsce do zabawy gwarantują udaną pierwszą wycieczkę z naszym smykiem. Malowniczych zakątków w naszym kraju nie brakuje. Polska na weekend to często znacznie bardziej interesujący pomysł, niż droga podróż za granicę.

Zabawka dla niemowlaka

Autor: Liz
Źródło: http://www.flickr.com

Wspólne podróże (Winiety na bułgarskie autostrady) uczą dzieci cieszyć się światem. Maluchy, podobnie jak dorośli, mogą odetchnąć od hałasu miasta, spędzić miło czas na łonie natury. Weekendowa eskapada scala rodzinę i sprzyja przełamaniu codziennej rutyny. Maluch również dowiaduje się, że świat to warte poznania miejsce, a więc warto biegać, aby je obejrzeć. Aby jednak wyjazd był udany i pozostawił sympatyczne wspomnienia, trzeba się do niego rzetelnie przygotować.

Podróżowanie z kilkumiesięcznym dzieckiem wcale nie musi być kłopotliwe. Maluch w wieku od 3 do 6 miesięcy to najmniej kłopotliwy towarzysz wszelkich wypraw. Równie dobrze możesz z nim spacerować po plaży czy wędrować po górach. Można więc wybrać się do Krakowa na wycieczkę lub polecieć do Paryża, korzystając z faktu, że niemowlaki latają za darmo. Pamiętajmy, że jeśli czeka nas kilka godzin jazdy samochodem, warto wyruszyć w nocy. W przypadku krótszej wycieczki, wyjazd w porze drzemki dziecka będzie najlepszym rozwiązaniem.W tasie trzeba robić regularne postoje, najlepiej co 2-3 godziny. Wtedy mamy czas na bardziej komfortowe przewijanie i karmienie dziecka.
Noclegi w całej Polsce można zabukować na każdym portalu, który dysponuje rozbudowaną bazą noclegową (polecam stronę). Wybrane serwisy często oferują też atrakcyjne promocje, można więc poszukać dobrej oferty odpowiednio wcześniej. Niekiedy przed podróżą należy zakupić dodatkowe akcesoria do transportowania naszego małego turysty. Zwłaszcza w górach nie wszędzie da się dojechać wózkiem. W takim wypadku można kupić nosidełko lub chustę. Oprócz świeżego jedzenia i picia, dobrze jest spakować podręczny zestaw wycieczkowy w postaci podkładów do przewijania, chusteczek nawilżających, żelu dla dzieci przeciw ukąszeniom owadów. Pamiętajmy, że od powodzenia naszej wyprawy wiele jednak zależy od tego, jak będziemy do niej przygotowani.
W jakim miejscu można najlepiej spędzić wolne dni z z pociechą?
Tagged on: