Czy patrzyliśmy jak wygląda skanowanie 3D?. Świat technologii tak szybko się zmienia, że czasami nawet nie podążamy za wszystkimi nowościami, które się zjawiają.

Dlatego należy na moment się zatrzymać oraz zobaczyć, jakie możliwości okazują się być nam już proponowane i z czego możemy skorzystać, nie tylko w pracy. Obecnie interesującą ofertą jest skanowanie 3D, a zatem takie skanowanie, gdzie skan na monitorze pojawia się nie w płaskiej postaci, ale właśnie w strukturze przestrzennej, dzięki czemu możemy go oglądać z każdej strony. Takie skanowanie (www.efematic.pl/) zezwala na przeniesienie naszej osoby do świata wirtualnego, przez co bohater jakiejś gry może okazać się zwyczajnie nami. To sprawia, że takie skanowanie cieszy się dużo większym powodzeniem, a znaczna część osób zaczyna dostrzegać plusy takiego rozwiązania.

Wydruk 3d pozwala stworzyć nieprawdopodobne rzeczy

druk 3d

Autor: Carlos Pacheco
Źródło: http://www.flickr.com

Znacznie częściej słyszymy o druku w formie 3d, o tym, że już niedługo każdy będzie mógł mieć taką drukarkę oraz będzie miał szansę sobie wydrukować trójwymiarowy koszyk, długopis, albo zabawkę. To wszystko brzmi wspaniale, ale trzeba wiedzieć, że wydruk 3d ma szansę okazać się wykorzystywany także w medycynie, a szczególnie w ginekologii. Jeżeli kobieta jest w ciąży oraz przychodzi na badanie USG 3d, możemy przenieść wizerunek jej dziecka na drukarkę, a ta stworzy nam wizerunek dziecka w formie rzeźby. Takie zastosowanie jest niesamowite szczególnie dla mam niewidomych, które nie mają szansy oglądania swoich dzieci na monitorze, a które dzięki takiemu wydrukowi mogą poznać wygląd dziecka jeszcze przed jego urodzeniem się.

Korzystajmy z tych nowości

Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak nowoczesna technika ma szansę pozytywnie oddziaływać na nasze życie. Warto korzystać z tych wszelkich ułatwień, ponieważ może się okazać, że to właśnie przez nie będziemy mieli szansę spełnić niektóre marzenia, które do tej pory okazywały się dla nas niedostępne.

Zaciekawiły Cię treści opisane w tym wątku? Jeżeli tak, to czytaj także system zarządzania siarą analogiczne wiadomości, tyczące się tego sektora. Zapraszamy do następnej strony.

Niektóre takie wizje mają szansę posiadać nieprawdopodobne zastosowania, o których prędzej nawet byśmy nie pomyśleli.

Skanowanie 3D cieszy się sporym zainteresowaniem
Tagged on: