Naczepa to rodzaj pojazdu kołowego, jaki pozbawiony jest swojego źródła zasilania. W procesie transportu naczepy pełnią funkcję składnic krótkotrwałych. W związku z tym podczas przewozu muszą w całości chronić ładunek przed obniżeniem jego jakości i deficytami.

tir

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Naczepy ciężarowe to pojazdy drogowe, zaplanowane w taki sposób, że fragment pojazdu leży na ciągniku samochodowym. Główną grupą naczep są izotermy.

Pasjonuje Cię tego typu problematyka? Jeżeli tak, to zobacz polecane info (https://roofcor.pl/) analogicznych postów, gdyż one niewątpliwie również okażą się warte Twojej uwagi.

Są to naczepy trzymające ciepło w ujemnych temperaturach na zewnątrz. Są one poświęcone do transportu na średnich i krótkich szlakach. Naczepy ciężarowe izotermy użytkowane są przy tranzycie artykułów spożywczych, aczkolwiek nie posiada ona agregatu chłodniczego, toteż nie ma możliwości chłodzenia i przewozu ładunków mrożonych. Więcej na .

Samochód dostawczy, tir

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Naczepa owego gatunku przeznaczona jest przeważnie do transportu na krótkich i średnich trasach, w szczególności dla ładunków, które są wrażliwe na przesadny przyrost, bądź spadek temperatury, jakiej nastręczają gwarancje przed działaniem warunków atmosferycznych, takich jak kurz, pył, wilgoć. Wersją izoterm są chłodnie. Naczepy te są zaopatrzone dodatkowo w agregat chłodniczy. Pozwala on na przewóz jarzyn, owoców i różnych produktów spożywczych, również towarów farmaceutycznych. Naczepy ciężarowe mogą być kryte plandeką. Taki wariant zabudowy jest najstarszym i najczęściej spotykanym gatunkiem zamykania powierzchni ładunkowej w naczepach użytkowanych do transportu materiałów.

Znamienna cecha tych naczep, które pokryte są plandeką, jest opcja załadunku z boku, ponieważ burty naczepy są obniżane na całej długości ładownej, po obu stronach, a wysokość ładunkowa jest jednakowa na całej długości naczepy. Jest też ewentualność załadunku od góry, jest to łatwe, ponieważ najczęściej naczepy te posiadają prosty do demontażu stelaż i plandekę. Żeby skorzystać z tego rodzaju transportu, nie trzeba mieć go na własność. Wynajem naczepy zezwoli przewieść bagaż w dowolne miejsce, bez potrzeby zakupu drogiego urządzenia. Wielorakość naczep pozwoli przystosować należytą do przewożonego materiału.
Rozmaitość naczep ciężarowych
Tagged on: