Fotowoltaika jest coraz bardziej popularna, a funkcjonowanie systemu fotowoltaicznego jest faktycznie proste. Ogniwa fotowoltaiczne, które znajdują się w panelach słonecznych podlegają efektowi fotowoltaicznemu, dzięki czemu powstaje prąd stały.

Wynik ten następuje oczywiście za sprawą energii słonecznej. Jak jednakowoż przekształca się to na prąd zmienny?
Wszystko przy pomocy inwertera, jaki zmienia energię właśnie w prąd zmienny. Taki prąd ma troszkę większą częstotliwość, dzięki temu prąd jest można powiedzieć, że “wypychany” z sieci, więc w pierwszej kolejności stosuje się energię z instalacji PV. Tego rodzaju nadmiar prądu, który nie jest na początku wykorzystywany możemy odsprzedać poprzez licznik dwukierunkowy.
szkoły

Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral
Może się jednak zdarzyć, że wykorzystujemy więcej prądu niż produkujemy, w tego rodzaju sytuacji brakujący prąd wybieramy z sieci publicznej. Taki licznik dwukierunkowy sumuje energię, która jest wyprodukowana w instalacji PV, ale i pobraną z sieci. W okresie rozliczenia energii elektrycznej netto, rozliczana jest energia wykorzystywana i wprowadzona do sieci. Wiele osób zastanawia się, czy w tego rodzaju kwestii trzeba zmienić funkcjonującą instalację elektryczną?
fotowoltaika koszalin

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście nie, bo system PV wpina się do już działającej instalacji, dosyć często w skrzynkę rozdzielczą. Działanie takiej sieci jest zachowana z taką różnicą, iż mamy kolejną mikroinstalację do wyprodukowania prądu (specjaliści od fotowoltaiki w Koszalinie). W zależności od inwertera zasilać można jedną albo trzy fazy.

Jak chcemy z tego korzystać należy skorzystać z usług dobrej firmy, która wykona dla nas takie przyłączenie. A jak fotowoltaika Lubin Koszalin jest bardzo dobrym miejscem, by znaleźć taką firmę -> sprawdź.
Czym jest fotowoltaika? O jakich sprawach powinniśmy pamiętać? Jakiego rodzaju istnieją możliwości?
Tagged on: