Zapewne okazało się, że jakiś klient po terminie opłacił którąś fakturę. Tłumaczeń mnóstwo albo zero a my w sumie, by posiadać płynność finansową w przedsiębiorstwie znowu byliśmy zmuszeni, by dobierać z rodzinnego konta. Tak nie da się prężnie rozwijać. Należy pamiętać by w umowie, jaką mamy z klientem, który nie płaci natychmiast podać termin zapłaty i zaznaczyć, że za zwłokę będą naliczane odsetki. A jeśli nie wiemy w jaki sposób je naliczać to istnieje coś takiego jak kalkulator odsetek ustawowych, który szybko pozwala nam policzyć ile pieniędzy dodatkowo za zwlokę ma dopłacić nam klient.

kalkulator

Autor: Last Hero
Źródło: http://www.flickr.com

W kalkulatorze odsetek należy podać kwotę do zapłaty, datę płatności, na którą byliśmy umówieni i termin, w którym klient chce zapłacić. Wynikiem będzie kwota, którą trzeba doliczyć do kosztów podanych na fakturze. Kiedy o tym przypomnimy klienci częściej zwracają uwagę na termin. Są też sytuacje, gdy klient domaga się faktura na podstawie paragonu. Nawet po dłuższym czasie klient ma prawo poprosić o wystawienie faktury do paragonu. A naszym obowiązkiem jest takowa fakturę wystawić. Jeżeli klient przychodzi z dowodem dokonanej zapłaty jakim jest paragon, musimy na żądanie klienta w ciągu 3 miesięcy wystawić fakturę. Po upływie tego terminu wszystko jest zależne od tego, czy chcemy wystawić fakturą, czy nie. Klient nie może w żaden sposób, po tym terminie, nic na nas wymusić.

„Skarbówka” nie jest taka zła

Ogółem duża ilość ludzi myśli o Urzędzie Skarbowym nieprzychylnie. Wiąże się to z tym, że mamy do czynienia z Urzędem Skarbowym bardzo rzadko i najczęściej jest sporo ludzi, którzy tak jak my chcieliby się z Urzędem rozliczyć. Musimy stać w kolejce, bo nie każdy ma chęć skorzystać z ułatwienia, jakim jest elektroniczne wypełnienie PIT-u. I tak ciężko nam przekonać się do tej instytucji. Poza tym, kiedy mieszkamy w małej miejscowości to oczywiście nie mamy problemu z wyborem Urzędu Skarbowego. Czytaj dalej https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/kalkulator-odsetek-ustawowych___flickr_15755069597.jpg|R|W=190]Ale, jeżeli mowa o właściwość urzędów skarbowych w wielkich miaswłaściwość urzędów skarbowychoblem. Trzeba porządnie sprawdzić, pod który Urząd Skarbowy podlegamy. Bo w wielkich miastach jest ich kilka. Dlatego warto na początku upewnić się gdzie powinniśmy zanieść PIT a później dopiero zacząć ten PIT wypełniać, by nie musieć, przez wpisanie złego adresu Urzędu, przepisywać całości od początku.

Finanse każdego przedsiębiorstwa to wielce istotny element funkcjonowania naszej firmy
Tagged on: