Upragnione wakacje nareszcie nadeszły. Nasze dzieci wyczekiwały na ten ostatni dzwonek jak na zbawienie. Przecież wypełniały swoje obowiązki jak najlepiej okrągły rok. Dzielnie robiły zadania domowe, pisały klasówki, biły się o najwyższe noty. Często też pomagały nam w gospodarstwie domowym. Nie mamy wątpliwości, że należy im się za ten trud nagroda.

Niestety, sytuacja bytowa wielu rodzin w naszym kraju jest nieciekawa. Stąd też zdarza się, że dorośli nie są w stanie zapewnić swoim pociechom należytego odpoczynku. Na pewno niejedno dziecko marzy o cudownym pobycie nad wodą lub o dalekich wędrówkach po stokach. Aby nie odczuwało rozgoryczenia, trzeba zrobić co tylko możemy, by wakacje Egipt z Niemiec spędzone w domu nie okazały się stracone.

Sopocka plaża

Autor: maciekbor
Źródło: http://www.flickr.com/

Przede wszystkim, nie możemy doprowadzić do takiej sytuacji, że nasze dzieciaki siedzą całe godziny przed telewizorem. Dlatego poświęcajmy naszym maluchom trochę więcej uwagi i zaplanujmy im ten wakacyjny okres tak, by połączyć miłe z pożytecznym.

Pójdźmy wreszcie z dzieciakami do pobliskiego zoo. To również dobra sposobność, by poznać miasto. Na pewno nasze dzieci nie słyszały wszystkich jego tajemnic. Zorganizujmy także wyjścia na basen i do kina. Nie zapominajmy o aktywności fizycznej. Namówmy dzieci do zabawy na podwórku, a w wolne dni pojedźmy na rowerach na piknik – odsyłam tutaj.


Wyświetl większą mapę

Możemy także wykorzystać wolne dni i dużą grupą zwiedzić jakieś ciekawe miejsce. W tym celu, warto zapoznać się z ofertą sprawdzonej firmy, która oferuje wynajem autobusów Kraków. Jeśli na taką wycieczkę namówimy pociechy naszych sąsiadów, koszty nie będą wówczas tak duże.

Pamiętajmy, aby przed odjazdem, poprosić o przegląd techniczny pojazdu. Nie chcemy przecież, by po drodze spotkała nas jakaś nieprzyjemna sytuacja. Na miejscu możemy skorzystać z usług doświadczonego przewodnika albo równie dobrze samemu się przygotować i opowiadać dzieciakom interesujące historie, związane ze zwiedzanym miejscem. Taka wyprawa bez wątpienia bardzo długo zostanie w pamięci naszych dzieciaków.
Jak zaplanować pociechom lato w mieście?
Tagged on: