Dzieci są bardziej bardziej wymagającymi koneserami smaku niż ich dorośli rodzice. Jeśli strawa będzie nazbyt gorzka, a nawet nazbyt słodka, to napoczęta porcja nieuchronnie wyląduje w koszu na śmieci. Oprócz walorów smakowych i wizualnych, liczą się także walory odżywcze.

tort urodzinowy dla dziecka

Autor: Samantha Caudle
Źródło: http://www.flickr.com
Dietetycy biją na alarm, ponieważ pierwszaki spożywają zbyt dużo słodyczy, które jeszcze dodatkowo popijają oranżadami z dodatkiem słodzików i pozostałych polepszaczy, czyli jednym słowem, z całą tablicą Mendelejewa. Z tego powodu to niezdrowe pożywienie ma zostać wycofane ze szkolnych sklepików.

Niełatwo imaginować sobie, żeby dziecko miało zupełnie zrezygnować ze spożywania słodkości. W końcu świętowanie uroczystości rodzinnych bez tortu byłoby wpadką. Zorganizowanie przyjęcia warto zatem rozpocząć od odnalezienia cukierni, która w taki sposób piecze torty dla dzieci, aby były smaczne i bez dodatku nienaturalnych składników. Dopiero taki wypiek będzie odpowiedni dla maluchów a i bez dwóch zdań podbije kubki smakowe samych rodziców.

Czy to będzie Wałbrzych, czy też jakieś inne miasto zlokalizowane na terenie Polski, zasada staranności w doborze składników zawsze i wszędzie obowiązuje. Zresztą nie tylko ona. W branży cukierniczej liczy się także zmysł estetyczny. Przed laty można było spokojnie upiec całkiem tradycyjny tort w formie koła lub ewentualnie trapezowy. Współcześnie torty dla dzieci są prawie dziełami sztuki. A nim może być gród groźnego rycerza albo samochód z uśmiechniętą buzią. Zresztą w sieci aż roi się od zdjęć, jakie umieszczają tak cukiernie, jak i kulinarnie utalentowane rodzicielki.

tort urodzinowy

Autor: Counselman Collection
Źródło: http://www.flickr.com
Bez przerwy poszerza się także asortyment składników, które można wykorzystać. Prawdziwym przebojem jest możliwość posłużenia się gotową masą z cukru, którą można według uznania formować.

Każdy odsyłacz do artykułu (pakujmy.pl/pl/c/Reczniki-papierowe-i-czysciwa/77) prowadzi jedynie do wartościowych portali, na jakich przeczytać możesz o ważnych wydarzeniach. Nie zwlekaj, tylko kliknij w niego!

W sklepach wielkopowierzchniowych można kupić słodkie dodatki w postaci bakalii czy polew czekoladowych do błyskawicznego przygotowania. Bogaty asortyment przekonuje niektóre matki do samodzielnych eksperymentów kucharskich, chociaż w takich miejscowościach jak Wałbrzych czy Wrocław cukierni nie brak. A i mieszkanki wiosek nie powinny mieć nazbyt wielu powodów do narzekań – nawet w niewielkich mieścinach dostęp do słodkości wcale ograniczony nie jest.

Tort, czyli wypiek, jaki powinien przyozdabiać stół podczas istotnych uroczystości familijnych z udziałem smyków w roli głównej
Tagged on: