Uruchomienie wypożyczalni aut jest drogie. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą użyczonego auta przeważnie siadają podróżnicy, którzy w trakcie urlopu nie szczędzą.

autobus_wnetrze
Wynajem busów to w Polsce cały czas biznes mało popularny. Wśród polaków pokutuje mit, że na pożyczenie myjnia dlasamochodu – (auto myjnia bydgoszcz) stać wyłącznie najbogatszych, a by uruchomić taką działalność, nieodzowne są olbrzymie nakłady, które mogą się nie zwrócić. Jednakże kraj nad Wisłą to rynek z wielkim potencjałem.
Prowadzenie wypożyczalni wozów zaczęło się opłacać, gdy Polska dołączyła do Wspólnoty Europejskiej, a granice zostały otwarte. Dzięki temu nasz kraj zaczęło odwiedzać coraz więcej obieżyświatów, a to właśnie oni są jednym z napędów owego biznesu. Drugim filarem, na którym swoją działalność opierają wypożyczalnie czterokołowców, będą klienci biznesowi. Firmy wypożyczają auta dla swych gości, ale również dla pracowników, którzy prowadzą interesy w innym mieście. Koszty wydzierżawienia samochodu są mniejsze niż przykładowo koszty taksówek (szczegóły). Oprócz wynajmu krótkoterminowego, modny wśród przedsiębiorstw jest także tzw. najem średniookresowy, jaki trwa parę miesięcy. Korzystają z niego firmy, które w krótkim czasie muszą stworzyć flotę wozów określoną do obsługi konkretnego projektu w wyznaczonym czasie. Dzięki temu nie muszą ponosić dużych kosztów zakupu nowych pojazdów i nie muszą utrzymywać ich, kiedy projekt będzie już zrealizowany.
Dochodowy również może być wynajem autobusów.

Wypożyczalnie samochodów najczęściej działają w pobliżach lotnisk albo dworców kolejowych, lecz na najmie samochodów można zarabiać nawet w miastach mających mniej niż 100 tys. mieszkańców, bo konkurencja w takich miejscach jest dużo słabsza. Poza tym w mniejszych miastach łatwiej znaleźć miejsce na parking, jaki powinien znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie biura – link do .
Wypożyczalnia pojazdów: zysk na czterech kółkach
Tagged on: