Ból oraz cierpienie po stracie bliskiej osoby bywa nie do opisania. Natomiast taka jest kolej rzeczy, jedni się rodzą, inni umierają. Nic nie da się z tym zrobić. Jak nakazuje zwyczaj planowane są uroczystości żałobne tzn. msza w kościele i zaraz po niej stypa. Wszystko to wymaga bardzo wiele pracy jak i czasu. Natomiast jest to bardzo ciężkie, szczególnie w pierwszych tygodniach po śmierci bliskiej osoby.

Cmentarz

Autor: micadew
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego bardzo często bliscy umarłej osoby decydują się na pomoc firmy pogrzebowej, która załatwi wszelkie procedury a także sam pogrzeb. Jest to nadzwyczaj pomocne, bo wtedy pozostaje wyłącznie zaplanowanie stypy dla najbliższych z otoczenia zmarłej osoby. Usługi pogrzebowe, jakie oferują firmy nie zaliczają się do najlżejszych. Wymagają również bardzo dużo organizacji jak i ofiarowanego czasu.

Firmy pogrzebowe przeważnie świadczą wszechstronne usługi, od przewozu zwłok (z zagranicy czy na obszarze kraju), przez przygotowanie ciała jak i położenie go w trumnie, aż do ceremonii w kościele jak i na cmentarzu. http://memento-wroc.pl/kremacja-zwlok.html?z zwłok jest to raczej wszystko jasne, jednak organizacja całej ceremonii oraz miejsca pochówku jest to już dość złożona i trudna praca. Przy przygotowaniach do mszy świętej niezbędne jest przyszykowanie miejsca na trumnę, rozstawienie świeczników jak i wyeksploatowanie miejsca na wieńce oraz kwiaty. Po mszy świętej takowa firma powinna zamknąć trumnę, przetransportować ją do auta, którym zwłoki zostaną przetransportowane na cmentarz oraz posprzątanie wszystkich wieńców a także wiązanek kwiatowych.

W ko?http://memento-wroc.pl/arz, w zależności od tego jak daleka jest trasa z kościoła i w którym miejscu się mieści. Zdarza się, że drogę z kościoła na cmentarz idzie się pieszo (zazwyczaj, gdy cmentarz będzie stosunkowo blisko i droga do niego nie jest za bardzo ruchliwa), przeważnie drogę tą przebywa się samochodem.

I w końcu ceremonia pochowania zwłok na cmentarzu, gdzie najpierw firma pogrzebowa powinna wykopać dół, gdzie będzie wsadzona trumna. Po całej ceremonii usługi pogrzebowe to już wyłącznie przedstawienie właściwych dokumentów.

Niezawodna pomoc przy przygotowaniach pogrzebu, jaką zagwarantują usługi pogrzebowe.
Tagged on: