Czasami ludziom wydaje się, że im droższa będzie zabawka, którą podarują dziecku, tym bardziej będzie ona trwała. Mimo wszystko liczne sytuacje z życia wzięte udowadniają, że tanie zabawki mogą być równie trwałe, jak te drogie, a na dodatek ma szansę się okazać, że spowodują dziecku dużo więcej satysfakcji.

zabawki dla dzieci

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com

Chcąc posiadać pewność, że zabawka przetrwa różne testy (badania lekarskie kierowców) dziecka, nie powinniśmy spoglądać jedynie na ich kwotę, lecz głównie na materiał, z którego są one wykonane oraz na złączenia pomiędzy różnymi elementami. Im one będą mocniejsze, tym znaczniejsza szansa, że zabawka przetrzyma wiele, a dziecko będzie mogło się nią sporo pobawić. Przez to przeważnie rodzice cenią sobie zabawki z drewna, ponieważ są wytrzymałe, bezpieczne dla dzieci, a równocześnie potrafią go zainteresować przez spory okres.

Finanse wydane na kreatywne zabawki nie będą pieniędzmi zmarnowanymiJeżeli chcemy, aby nasze dziecko jak najlepiej się rozwijało, to powinniśmy zadbać o to, żeby jego umysł okazał się cały czas stymulowany, by dochodziły do niego różne bodźce oraz żeby motywowały je do większej aktywności. Przez to eksperci zalecają kreatywne zabawki, a więc takie, które uruchamiają dźwięki, proponują różnorakie typy materiałów z których są zrobione, a od czasu do czasu nawet uczą liczyć, gdyż to one dobrze oddziałują na rozwój dziecka (zobacz odkurzacz zabawka). Im więcej będzie maleństwo pobudzane za pomocą takiej zabawki, tym lepiej będzie szedł jego rozwój, dlatego warto się rozejrzeć za tego rodzaju misiami, komputerami, tabletami czy telefonami, tak aby zakupić taki typ zabawki, który najbardziej spodoba się naszemu dziecku (rekomendujemy piła dla dzieci).

Sprawdźmy jakie testy przeszły
Im więcej certyfikatów będzie posiadała dana zabawka i im więcej instytucji będzie ją sygnowało swoim logo, tym możemy być spokojniejsi o bezpieczeństwo naszego dziecka. Dlatego zawsze tak istotne jest to, by wybierać zabawkę właściwą do wieku dziecka oraz równocześnie taką, która ma certyfikaty wskazujące, że dobrze zaliczyła sporo testów sprawdzających.
Dla dzieciaków odpowiednie są kreatywne zabawki