Nasze ośrodki miejskie naprawdę zmieniły się nie do poznania. Jeszcze niedawno, w początkach dziewięćdziesiątych prezentowały się jak czarno-białe zdjęcia, szarzyzna bowiem panoszyła się w każdym miejscu. Lata zaniedbań i deficytu pomysłów na zagospodarowanie przestrzeni miejskiej, spowodowało, iż po dziś dzień dostrzegalne są te minusy.

Widok z dołu na biurowiec

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakowoż, współcześni architekci również dość często zawodzą nas swoimi pomysłami. Jest nudno i bez koncepcji. Niemniej, jest lepiej, z pewnością ładniej i schludniej.

W każdym państwie są pewne wady, które albo wychodzą od razu (jak w przypadku brzydoty architektonicznej), albo później (gdy trochę gdzieś pomieszkamy zauważymy denerwujące sprawy, zwyczaje). To nic odkrywczego, jednakże my jako Polacy musimy wstydzić się właśnie od razu. Relikty dawnych czasów, a także nowe budownictwo – brzydkie, jaskrawe, beznadziejnie ulokowane porażają swoją bylejakością. Identycznie, galerie handlowe, wiele z nich prezentuje się okropnie, są postawione w niedobrym miejscu, a jednocześnie „zabijają” mniejsze interesy. Sprawdź również: .

Co jednakowoż ciekawe, w tym szaleństwie jest jakaś metoda, bo istotnie

Budynki o oryginalnej budowie

Autor: Rob Deutscher
Źródło: http://www.flickr.com

znaczna ilość projektów zasługuje na szacunek. Zostając w temacie galerii handlowych, warto wspomnieć o niezwykłej inwestycji we Wrocławiu – odnowiony dom handlowy Renoma to rzeczywiście perła architektury. To prawda, postawiona jeszcze przed wojną, za czasów, gdy Wrocław był niemieckim miastem (Breslau), ale w kilku ostatnich latach szybka się starzała, jednak perfekcyjna renowacja sprawiła, że budynek ten dostał kolejne życie. Identycznie przedstawia się sytuacja z tak zwanym wrocławskim „Serowcem”, czyli jedna z budowli Politechniki Wrocławskiej. Ten akurat projekt to bardzo współczesne dzieło, zbudowane od podstaw.

Powstałe od zera zachwyca specjalistów z całego świata. Dodatkowo, duże ośrodki miejskie zdecydowanie poszerzyły swoją ofertę w zakresie miejsc do spędzenia wolnego czasu. Bary (sieciówki czy małe kawiarenki), dyskoteki, puby, to wszystko powoduje, że oferta miejska w dziedzinie gastronomii i kulinariów zwiększyła się nie do poznania. Identycznie, dostęp do powierzchni biurowych, gdzie można prowadzić szkolenia, apartamenty, coraz bardziej nowatorskie, klimatyzowane i z dostępem do internetu- >>>.

Nie czekaj – naciśnij ten link ślub nad jeziorem i raduj się zawartymi tam świeżymi postami. Z pewnością pogłębią one Twą znajomość rzeczy na ów temat.

W większych ośrodkach miejskich osiągalne są również szkolenia, które prowadzone są we wspaniałych, na najwyższym poziomie, warunkach (przykładowo, sale konferencyjne we Wrocławiu.

Miasta w naszym kraju. Jak się rozwijają?
Tagged on: