Kiedy prowadzimy własną firmę musimy trochę się namęczyć w związku z różnymi prawnymi aspektami. Nie wszystko będzie dla nas na początku oczywiste, ale sporo rzeczy trzeba poogarniać. Istotne jest to, jakie składki chcielibyśmy dawać do ZUS-u.

Bo prawda jest taka, że zus przedsiębiorców zobacz kompletną propozycję na tej stronie wygląda odrobinę inaczej aniżeli dla zwykłego Nowaka. Nie musimy się jednak przejmować, bo można po prostu pójść do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w swoim mieście i tam uzyskać informacje.

A jeżeli brakuje nam na to chęci, to księgowy na sto procent będzie w stanie nam udzielić wszystkich z ważnych informacji. Wysokość składek do ZUS-u jest zmienna, więc co roku trzeba sprawdzać określone tabele. Wtedy zyskujemy pewność, że wszystko będzie opłacane zgodnie z obowiązującymi zasadami.

Sprzedawanie środków trwałych

praca

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Każda z firm posiada jakiś majątek. Do takiego majątku zalicza się pewne środki trwałe. Jednak może być i tak, że niektóre rzeczy nie są już w przedsiębiorstwie potrzebne i wtedy dochodzi do sprzedaż środka trwałego – sporo więcej przeczytasz pod tym adresem. Z czym się to wiążę? Otóż można zacząć zastanawiać, co z odpisaniem kosztów amortyzacyjnych, które rozpisuje się w specyficzny sposób. Tak, więc za koszt można uznać jedynie niezamortyzowaną część środków trwałych. Najistotniejsze to pamiętać o sporządzeniu faktury. Nie trzeba natomiast spisywać umowy sprzedaży środka trwałego, najistotniejsza jest zwykła faktura.

Uwolnienie profesji księgowego

księgowość

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Dawniej mieliśmy takie zawody, które musiały posiadać certyfikat, któregoś z Ministerstw. Do teraz są tego typu profesje, ale mnóstwo profesji zaczyna być uwalnianych. A to oznacza, że nie muszą teraz osoby tych profesji posiadać takowych certyfikatów. Do 2014 roku certyfikat >>> certyfikat haccp Ministra Finansów musiał posiadać każdy, kto chciał być księgowym, ale właśnie w owym roku nastąpiło tak zwane uwolnienie zawodu księgowego – przeczytać tutaj. Dzięki tej zmianie większa liczba osób zaczyna mieć usługi księgowe, co sprawiło, że mamy duży dostęp do księgowych i sami możemy też, jeżeli mamy taką potrzebę skończyć kurs księgowego, żeby móc służyć radą lub samemu zająć się swymi fakturami, gdy mamy własną firmę.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych a przedsiębiorcy a także ich prawa
Tagged on: