Ścieki z miejsc takich jak: mleczarnie, serownie, lub przetwórnie ryb wymagają większej obróbki, zanim dostaną się do odpływów kanalizacyjnych. Zwykła zmywarka bądź inne urządzenia używane w obiektach gastronomicznych okazują się bowiem czymś niewystarczającym. Z tego powodu zanieczyszczenia te wymagają wzmożonej obróbki.

rury

Autor: Picturepest
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie zakłady produkcyjne, w jakich wyrabia się tłuszcz muszą być wyposażone w oryginalne separatory, dzięki którym uniknie się osadzania tłuszczu w przewodach rurowych, co może doprowadzić do zatyku przewodów. Wcześniej było to niebezpieczne dla środowiska, ale i również dla ludzi, bo niejednokrotnie dało się słyszeć o tym, iż zanieczyszczenia takie zaszkodziły zdrowiu wielu osób. () Dostępne w obiegu separatory tłuszczu wypełniają wszystkie normy projektowe a także dopuszczone pozostają przez prawo budowlane, dzięki czemu posiadają atesty pozwalające z nich korzystać. Trzeba jedynie wybrać stosowny typ urządzenia pod zastosowanie jakie ma mieć, a więc stricte pod to, czym będzie zajmować się określony zakład produkcyjny. Będą między innymi tego typu separatory, które doskonale nadają się do umieszczenia w obiektach nieprzemarzających, a są i te jakie należy ułożyć od zewnątrz budynku.

Jeżeli musisz zgłębić niniejszą kwestię dokładniej, kliknij ten odnośnik, ponieważ odnajdziesz więcej porad w witrynie (https://transgaz.waw.pl/butle-na-gazy-techniczne/), którą Ci proponujemy.

Funkcja, jaką mają do zrealizowania separatory tłuszczu w budynkach gastronomicznych będzie w takim razie ogromna.

separator

Autor: Internet Archive Book Images
Źródło: http://www.flickr.com
W każdym tym separatorze (więcej na: separatory od Normbud) umieszczone są specjalne oprogramowania, pozwalające na zmierzenie a także kontrolę grubości warstwy tłuszczu. Dzięki temu ścieki technologiczne będą czystsze, co ułatwi pracę oczyszczalni biologicznych. To w konsekwencji stanie się przyczyną tego, że systemy kanalizacyjne będą działać bez przeszkód. W związku z tym separatory przeznacza się głównie do: kuchni komercyjnych, większych przedsiębiorstw gastronomicznych, barów, bądź także do przedsiębiorstw produkcyjnych związanych z przemysłem spożywczym. Reasumując, wymaga się, aby zamieścić je w tych miejscach, gdzie wymagane będzie oddzielenie tłuszczy, olejów pochodzenia roślinnego oraz olejów zwierzęcych od innego rodzaju nieczystości. Na szczęście, znacznie większą uwagę zwraca się na to, żeby odpowiednie zakłady zostały wyposażone w te urządzenia jak separatory. Jest to istotne ze względów ekologicznych a także przełoży się również na zachowanie kondycji zdrowotnej przez ludzi. Przedsiębiorcy z branży gastronomicznej powinni o tym pamiętać.
Funkcja, jaką mają do spełnienia separatory tłuszczu w obiektach gastronomicznych.
Tagged on: