Mnóstwo z nas będzie zwlekać na ostatnią chwilę z wysłaniem PITu. To błąd,tym bardziej kiedy w ostatnich dniach kwietnia jesteśmy zobligowani ustawić się w długiej kolejce do okienka na poczcie lub US, bo nie przypomnieliśmy sobie o wysłaniu PIT-a przez internet. A jednak rozliczyć pit można bardzo łatwo – przy pomocy sieci.

program do rozliczania PIT

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Jak rozliczyć pit online? Ta wygodna możliwość wypełnienia i wysłania PIT-a bez ruszania się z domu jest możliwa w odniesieniu do programu podporządkowanego rozliczeniom rocznych deklaracji.Mnóstwo podatników na pewno pamięta olbrzymie kolejki tworzące się w urzędach pocztowych w ostatnim dniu składania PITów. Dzięki możliwości przesyłania dokumentów internetowo kolejki się zmniejszyły, a my nie jesteśmy zobligowani nawet wychodzić z domu, aby dopełnić formalności z urzędem skarbowym – warto poczytać.

Pozytywów jest jednak więcej. Tym bardziej jeśli rozliczanie podatku nie polecamy do biura rachunkowego, tylko przygotowujemy je samodzielnie. Programy komputerowe prowadzą nas tak naprawdę za rękę. Będą podpowiadać, jakie dane (zobacz niszczenie danych osobowych na dyskach) i w którym trzeba uzupełnić, oraz potrafią zweryfikować, czy wszystkie potrzebne pola zostały przez nas prawidłowo wypełnione. Minimalizuje to ryzyko popełnienia błędu, co miałoby szansę skutkować koniecznością składania korekty zeznania i naturalnie stresującym kontaktem z urzędem skarbowym.

Decydując się na przesyłanie deklaracji przez internet, na pewno unikniemy jednego z najczęstszych błędów: przez mnóstwo lat podatnicy ślący PIT-y pocztą nie pamiętali żeby się… podpisać! W sytuacji deklaracji przesyłanych internetowo podpis jest niepotrzebny.

Zamiast tego, aby weryfikacji składającego zeznanie wystarczy podać kwotę przychodu z deklaracji składanej w poprzednim roku (za rok 2013), a po nadaniu deklaracji odebrać wiadomość elektroniczną z UPO – Urzędowym Poświadczeniem Odbioru, który będziem dowodem na to, że oddaliśmy deklarację podatkową w terminie. Jak widać to banalny sposób, że nie warto załatwiać tej sprawy inaczej, tym bardziej w bardziej tradycyjny sposób. zwyczajnie nie warto, szkoda czasu, jeśli zachodzi taka korzystna możliwość.

Najłatwiejszy sposób liczenia pit online to ten przez internet. To naprawdę bardzo łatwe,przekonaj się sam
Tagged on: