Cudzoziemiec starając się o narodowość w kraju, w jakim myśli zamieszkać powinien wypełnić mnóstwo dokumentów. Dobrym posunięciem będzie również, żeby najpierw uzyskał rad w kancelariach prawnych, bo nie zawsze może być dla niego przejrzyste co w owych papierach jest uwzględnione.

tłumacz przysięgły

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Tymczasem, by ubiegać się o narodowość w konkretnym państwie, należy spełniać wiele kryteriów. Wszystko zależne jest od tego, w którym państwie staramy się o narodowość, takie wymagania muszą być zrealizowane. Natomiast prawie zawsze wymagane są od wnioskodawcy, podstawowej znajomości języka w mowie i piśmie, biegłość przepisów prawnych obowiązujących na obszarze konkretnego państwa a także wiedzy o historii i najważniejszych wydarzeniach odnoszących się do danego państwa. Decyzja zatwierdzana będzie przez właściwą radę po uprzednim przejrzeniu wiedzy konkretnej osoby. Owa ocena może odbywać się poprzez rozwiązanie przyszykowanego wcześniej testu albo w trakcie odpowiedzi na stawiane pytania przed radą weryfikacyjną. Zatem możemy zauważyć, iż zdobycie obywatelstwa jest to nadzwyczaj trudne zadanie. Na początku drogi konieczna będzie nadanie obywatelstwa polskiego w języku obcym dla osoby starającej się o konkretne obywatelstwo. Owa osoba nie zna dobrze języka, a w szczególności języka urzędowego, który stosuje się we wszystkich dokumentach. Jednakże nie tylko w czasieubiegania się o obywatelstwo konieczna jest pomoc prawna. Bardzo często przytrafia się, że ludzie pracują poza granicami swojego państwa. I w czasie wykonywania pracy, poruszania się po obszarze obcego kraju bądź w wielu różnych momentach życiowych mają prawo się przytrafić przypadki, w których pomoc prawna w języku obcym będzie potrzebna.

Istotnie stąd też powstało wiele instytucji, jakie pomagają osobom nie umiejącym języka, prawa i przepisów obowiązujących na terenie obcego państwa. Pomoc prawna w języku obcym jest potrzebna, ponieważ dość często wszelkiego typu sytuacje spowodowane będą nie z winy cudzoziemca, tylko obywatela konkretnego kraju. W takiej sytuacji dość trudno będzie dociekać swoich praw, zwłaszcza gdy nie zna się języka.
W jakich przypadkach wizyta w kancelarii prawnej będzie konieczna.
Tagged on: