Kawa i herbata to główne napoje, które akompaniują nam na co dzień. Ich uniwersalny charakter sprawia, że możemy je pijać przy przeróżnych okolicznościach. Zwłaszcza herbata zajmuje w naszych domostwach ważne miejsce, częstokrotnie stanowi nieodzowny dodatek większości posiłków. Kawę i herbatę możemy pić na gorąco bądź w mrożonej, orzeźwiającej wersji.

Szklanka do herbaty

Źródło: www.garneczki.pl
Każdy na pewno ma swój własny sposób ich podawania, przeważnie na naszych stołach goszczą jednak tradycyjnie unikalne szklanki do napojów w sklepie garneczki.pl wyprodukowane z dobrego szkła sodowego lub szkła borosilikonowego o zwiększonej odporności termicznej.

Prosta szklanka do kawy i herbaty ma tę zaletę, że bardzo dobrze przystosuje się do każdego typu zastawy stołowej. Szklanki można, więc dowolnie komponować z nakryciami utrzymanymi w różnych stylach. Sporo ludzi preferuje szklanki z uchem, które – zależnie od przyjętego nazewnictwa – mogą być określane mianem szklanych kubków. Kubek szklany wyróżnia się grubszymi ściankami, które powodują że kawa bądź herbata przez dłuższy czas nam nie ostygnie. Dodatkowo grubsze szkło jest znaczniej odporne na uszkodzenia. Funkcjonalny uchwyt kubka zabezpiecza także przed możliwymi oparzeniami. Kubki szklane do kawy i herbaty mogą się także naturalnie przydać do zimnych napojów.

Szklanki wykonane z wysokiej jakości szkła mają doskonale gładką powierzchnię jednocześnie na zewnątrz, jak i wewnątrz, co powoduje, że są łatwe do wyczyszczenia z wytwarzającego się po kawie czy herbacie nalotu. Gdy jesteśmy sympatykami zmywarek do naczyń, trzeba wybrać specjalnie oznakowane szklanki do zmywarki. Nieustanną popularnością w polskich domostwach cieszą się szklanki w koszyczkach. Koszyczek metalowy lub utworzony ze szlachetnej stali nierdzewnej wygląda gustownie, a na dodatek stabilizuje szklankę.

Klasyczne szklanki które nie mają przyozdobień, o prostej linii tworzą niemal kultowy element wyposażenia domowego. Szklanki w koszyczku dla mnóstwa ludzi mają wartość uczuciową, zawierają w sobie pewien nostalgiczny wdzięk, co przypuszczalnie po części składa się na ich sukces. Szklanka w koszyczku fantastycznie ozdobi stół, a ponadto znakomicie będzie się w niej prezentować dajmy na to herbata z talarkiem cytryny. Bogatą ofertę różnorodnych szklanek do kawy i herbaty można odnaleźć w sklepie internetowym garneczki.pl.

Szczególną grupę stanowią także specjalne szklanki do kawy, koktajli i deserów. Przykładem mogą być szklanki do caffe latte oraz szklanki do irish coffee. Te dwa osobliwe napoje kawowe potrzebują wyjątkowej oprawy – wysokich szklanek na nóżce, z uchwytem, częstokroć o kielichowatym, poszerzającym się kształcie. Każdy domowy barista powinien je posiadać w swojej kolekcji. Interesująca szklanka do caffe latte z warstwowo przygotowaną kawą z dodatkiem puszyście spienionego mleczka pozwoli zaimponować proszonym gościom. Podobnie silna, aromatyczna kawa kawa kolumbia excelso po irlandzku z dodatkiem wytwornej whisky, udekorowana bitą śmietaną. Szklanka do irish coffee doskonale sprawdzi się również, jako pucharek do lodów.

Kubek czy szklanka – w czym najlepiej pić kawę a w czym herbatę