Większość z nas pije kawę, natomiast w jaki sposób wybrać odpowiednią odmianę? Czy tania kawa jest zawsze złej jakości, który gatunek zasługuje na uwagę? Jakie istnieją różnice między rożnego rodzaju rodzajami? Te oraz wiele kolejnych niewiadomych pojawia się, jak zapragniemy napić się rzeczywiście dobrej kawy. A jak jest naprawdę?

Kawa brazylijska

Źródło: pixabay
Otrzymanie kawy wiąże się ze sporymi wydatkami. Wiążą się one dla przykładu z właściwą dbałością o glebę, lecz także z wykorzystaniem dobrych technologii produkcyjnych. To także potrzeba zaangażowania odpowiedniej ilości osób do pracy, aby tego typu produkcja okazała się jak najbardziej efektywna. Palarnia kawy, w której pracuje wiele osób, to prawdziwy biznes, trzeba pamiętać o różnych kwestiach, które posiadają niebagatelny wpływ na przyszłą jakość – . Nie oznacza to jednocześnie, iż tańsza kawa musi smakowała źle.

Nie ma co się natomiast oszukiwać i myśleć, że tego rodzaju artykuł okażę się świetnej jakości, lub też będzie smakować wyjątkowo i zjawiskowo. Przez to, że nadmiernie chce się oszczędzić na produkcji możliwe jest, że końcowy efekt będzie po prostu dziełem przypadku. Dziś na świecie uprawia się głównie dwa gatunki kawy. Jedną z nich jest Arabika, drugą Robusta. Krzewy Arabiki są bardziej wymagające, należy uprawiać je przede wszystkim w wyższych partiach gór Ameryki Południowej jak i Afryki, przede wszystkim w tropikalnym klimacie. Dojrzewają na żyznej glebie, daleko od mocnego słońca. Dzięki temu powstaje napar o delikatnym, pozbawionym goryczki smaku. Arabika ma niewiele kofeiny, maksymalnie 1,7 procent.

Takie kawy są pyszne, przykładem powinna być kawa brazylijska. Kolejny ze wspomnianych gatunków, kawę Robustę, można uprawiać w niższych partiach gór. Jest w większym stopniu wytrzymała na trudniejsze warunki klimatu, gorzkawa, ale jednocześnie ostrzejsza w smaku. Ma bez wątpienia więcej kofeiny, od 2 do nawet 4 procent. To którą kawę kupimy jest zależne od naszych upodobań, lecz z pewnością jedna, jak i druga jest bardzo dobra, oferuje najbardziej doskonałe doznania smakowe.

Jak myślisz? Czy opisywany temat jest interesujący? Jeśli tak, to kliknij w link i zbadaj praktyczne informacje – pochłoną Cię całkowicie.

Warto spróbować dwóch, aby stwierdzić, która będzie nam bardziej pasowała.

Jak wybrać dobrą kawę, która spełni nasze wymagania? Na jakie rzeczy trzeba zwracać uwagę?
Tagged on: