Obecnie na polskim rynku istnieje ogromna liczba firm, które trudnią się kasacją i złomowaniem samochodów, jakie nie nadają się absolutnie do użytku w ruchu drogowym albo z powodu swojego wieku nie mogą już dłużej jeździć po drogach. Nie ma problemu, aby je wyszukać w internecie, ponieważ tworzą nie tyko swoje strony-wizytówki, ale również umieszczają pełno ogłoszeń i ofert skupu części, złomowania, i natychmiastowej płatności gotówką.

Złomowanie pojazdów

Autor: Scott.Symonds
Źródło: http://www.flickr.com
Firmy z tej branży pojawiły się jak grzyby po deszczu, ponieważ złomowanie pojazdów jest obowiązkiem wynikającym z ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji więc aby legalnie pozbyć się starego samochodu, po prostu trzeba go oddać na złom. Oczywiście firma przyjmująca gruchota zobowiązana jest przygotować klientowi właściwe zaświadczenie.

Firmy naprawdę często dbają o to, aby transakcja była korzystna dla obu stron, a dzięki temu, że proponują również wstępną wycenę pojazdu telefonicznie lub przez maila, możemy zrobić sobie wstępne rozeznanie pośród kilku firm i wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Ważne, byśmy wskazali typ samochodu, jego markę, model, rocznik, parametry techniczne (najlepiej uzupełnione o zdjęcie). A jak najlepiej zlokalizować auto-szrot w pobliżu naszej miejscowości? Wystarczy wprowadzić frazę „kasacja” z niedaleko leżącym większym miastem, na przykład: „kasacja pojazdów Bydgoszcz” albo „kasacja samochodów Warszawa”, aby uzyskać naprawdę sporą ilość pozycji.

Złomowanie pojazdów

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com
Warto poszukać takiej firmy, która organizuje własny transport pojazdu do miejsca demontażu pojazdów. Jeśli szukamy możliwości złomowania w Małopolsce, fraza „złomowanie pojazdów Kraków” będzie zdecydowanie trafniejsza.

Doprawdy przypadł Ci do gustu ten post? Szalenie nas to raduje. W takim razie zachęcamy do nowych tekstów – po prostu najedź na link do www (https://www.autopietrzak.pl/).

Naturalnie, należy liczyć się z tym, że w różnych częściach Polski i różnych miastach ceny będą inne. Za takie działania jak kasacja samochodów Warszawa może płacić więcej niż mniejsze miasta z północno-wschodniej części kraju, ale już Poznań, Toruń czy złomowanie samochodów w Poznaniu powinny mieć ceny na podobnym poziomie.

Jeżeli czeka nas złomowanie pojazdów Łódź może mieć najwyższy cennik ze względu na sporą konkurencję w tej dziedzinie, jednak zwróćmy też uwagę na to, aby skupić się nie tylko na tym, co dostaniemy w zamian, ale też na dokumentach – zaświadczeniu o przyjęciu pojazdu do Stacji Demontażu Pojazdów, które jest podstawą do wyrejestrowania pojazdu w Wydziale Komunikacji, nieważny dowód rejestracyjny naszego pojazdu i tablice rejestracyjne i kartę pojazdu, jeżeli ją mieliśmy. Więcej na . Otrzymane dokumenty pozwolą również na rozwiązanie umowy z ubezpieczycielem.

Sprawdź czy to już moment na złomowanie pojazdu.
Tagged on: