Ogród to nasz własny pomniejszony kawałeczek natury. Jeśli dążymy do utworzenia w nim namiastki naturalnego krajobrazu, na pewno wygospodarujemy miejsce na kompozycje z kruszywa.

Na niedużej działce miejskiej jest możliwość urządzić obok domu przyjazny mały ogród. Nim zabierzemy się do projektowania, musimy wziąć pod uwagę każdą drobnostce. W miejskim ogrodzie niezmiernie ważne jest stworzenie iluzji większej powierzchni, jak też sadzenie właściwych roślin. Kamień otoczak, to kamień o okrągłych kształtach, uformowany przez tarcie i obijania się o siebie w korytach płynącej wody.

ogródek

Autor: Ulbrecht Hopper
Źródło: http://www.flickr.com
Jego biaława tonacja ma duże zastosowanie w urządzaniu ogrodów, najczęściej stosowany do kompozycji oczek wodnych, skalniaków, dekoracji skwerów, zieleńców, kwietników, ścieżek wokół budynku. Stosownie dopasowane i zastosowane otoczaki białe pozwolą powiększyć walory estetyczne każdego ogródka. Warto utworzyć miejsce otoczone krzewami i drzewkami, a jako przeciwieństwo posadzić krzak lub bylinę pięknie zakwitającą albo przebarwiającą się na jesieni . Niesłychanie ważna jest jakość użytych materiałów. Szykownie wygląda kostka z kamienia, ale można także wybrać otoczaki białe, które to ślicznie podkreślą piękno frontu lub dyskretnie wtopi się w gąszcz roślin – dostaniesz je na kohut-kamien.pl.

Nakłaniamy Cię do przeczytania nowego wpisu na podobny temat – w nim wyszukasz dodatkowe wiadomości. Więc idź do serwisu transport samochodów holandia polska i ciesz się nimi.

Jeżeli chcemy, żeby mała działka miała atrakcyjny wygląd, trzeba zwrócić uwagę na pasujące zestawianie elementów. Otoczak biały to część skały, część gór, które są opoką i czymś trwałym.

Jest tajemniczy i zaciekawia. Doskonale komponuje się z innymi surowcami używanymi do układania obszaru wokół budynku, lecz przede wszystkim podkreśla urodę kwiatów. Otoczaki białe w ogrodzie można uwzględnić w różny sposób. Czasem wystarczy kilka kamyków lub wręcz jeden kamień, aby utworzyć wyrafinowaną strukturę. Szukając różnych rozwiązań, warto czerpać wzorce z przyrody. Ogródek powinien wzorować się na naturze, dlatego do jego wykonania najlepiej wybierać kamienie o podobnym pochodzeniu. Do kreowania kompozycji idealnie się nadają otoczaki białe i fragmenty skał wydobywanych w kamieniołomach.

Najlepsze części ozdoby w sam raz do upiększania naszego ogródka
Tagged on: