W Polsce zima zazwyczaj trwa około czterech miesięcy i czasem jest wyjątkowo kłopotliwa. Niskie temperatury, opady śniegu, drogi pokryte lodem to tylko niektóre z „atrakcji”, na które trzeba się przygotować.

Kubek termiczny

Autor: homard.net
Źródło: http://www.flickr.com
Warto wyposażyć się w wysokiej jakości obuwie zimowe, ciepłe kurtki oraz szaliki i czapki. Dodatkowo, niezbędny jest też ubiór na tak zwaną „cebulkę”. Paradoksalnie, najlepiej przed mrozem chroni włożenie na siebie kilku warstw ubrań niż jednego, nawet najlepszego swetra. Podczas zimy świetnie rozgrzewają ciepłe napoje. W tym celu bezwzględnie należy kupić kubek termiczny ( oficjalna strona internetowa), który utrzyma ich temperaturę nawet w czasie największych mrozów.

Trzeba jednakże pamiętać, żeby kubek kalebasa był możliwie jak najwyższej jakości oraz szczelny, szczególnie jeżeli chce się go transportować w torebce bądź plecaku. Wylanie się napoju mogłoby bowiem skutkować poważnymi poparzeniami i zniszczeniem koniecznych dokumentów. Poza tym, doskonale sprawdzają się także termosy. Oczywiście, w kubkach oraz termosach niekoniecznie trzeba zabezpieczać herbatę, kawę bądź inne napoje. Jest to też znakomita alternatywa dla osób, które są wielbicielami zup i nic nie jest dla nich lepszą rozgrzewką niż smaczna pomidorowa bądź rosół.

Takie kubki sprawdzają się zazwyczaj w przypadku kiedy każdego dnia spędza się dużą ilość czasu na zewnątrz, między innymi w czasie podróży do pracy, tym bardziej że zimą komunikacja miejsca nie zawsze funkcjonuje prawidłowo, często autobusy przyjeżdżają spóźnione. Ponadto, alternatywą dla kubków termicznych mogą być odpowiednie osłonki, które zatrzymują ciepło w naczyniu. Można je nabyć już za kilkanaście złotych. Osoby, którym zależy na przetrzymywaniu jedzenia w prawidłowej temperaturze, mogą zastanowić się nad kupnem specjalnych toreb termicznych.

Oferta tego rodzaju akcesoriów jest na tyle szeroka, że z pewnością każda osoba będzie w stanie odnaleźć produkt spełniający jej oczekiwania. Podczas mrozów przydatne okazują się specjalne rękawiczki z jednym palcem, które doskonale chronią przed niskimi temperaturami, kojarzone zazwyczaj z rękawiczkami dla dzieci. Osoby, które nie lubią czapek powinny zastanowić się nad zakładaniem nauszników. W dodatku, zimą koniecznie należy chronić skórę poprzez używanie zadowalającej jakości tłustego kremu ochronnego.
Polska zima – jakim sposobem ją bez problemu przetrwać i w jakie akcesoria przede wszystkim należy się zaopatrzyć?
Tagged on: