Kudowa Zdrój to malownicze miasto znajdujące się w Górach Stołowych. Jest to ogromnie przyciągający i porządnie wyeksploatowany obszar turystyczny. Idealny obszar do wędrówek biegłych podróżników, ale także rodzin z pociechami. Uspokajający spacer można zacząć od Parku Zdrojowego. Park wykonany jest na wzór parków angielskich, wypełnione śliczną florą i interesującą architekturą uzdrowiskową.

Kudowa Zdrój

Autor: David Short
Źródło: http://www.flickr.com

zezwoli pociechom porównać potencjał rozrywki dawniej i dzisiaj. Również trasa ginących zawodów okaże się dla maluchów ciekawostką. Własnoręcznie zrobiony talerzyk na pierwotnym kole garncarskim okaże się niezapomniany. Atrakcją dla maluchów i nie tylko, są strusie które można karmić i inne rzadko spotykane zwierzęta.

Po wyczerpującym dniu Kudowa Zdrój noclegi oferuje dużo lokalizacji do odpoczynku. Sprawdź na stronie: . Jak na miejscowość zdrojową przystało, do dyspozycji podróżników jest mnóstwo hoteli, pensjonatów i kwater prywatnych. Znajdują się tutaj romantyczne pejzaże, spore źródła wód mineralnych, mnogość kształtów gór i dolin, a odmiany skalne zaliczane są do osobliwości. Jest to rezultat długotrwałych procesów geologicznych, którym Kudowa Zdrój zawdzięcza swoją renomę jako miejscowość uzdrowiskowa.

Własności zdrowotne znajdujących się tam wód i cudowny klimat spowodowały, że miejscowość ta zyskała sobie sławę wspaniałego rejonu, jaki rewelacyjnie wpływa na choroby serca. Góry Stołowe to interesujący turystycznie teren, gdzie znajdują się setki kilometrów pieszych szlaków.

widok na Góry Stołowe

Autor: Yadis
Źródło: http://www.flickr.com

Nie należy się też kłopotać o noclegi, bo jest ich dużo. Klucząc nimi jest możliwość natknąć się na takie rzadkości jak skalne plątaniny Błędnych Skał, lub dla śmiałych kaplica czaszek.

Masz chęć poznać inne równie praktyczne wskazówki? Jeśli tak, to zobacz tutaj dominikana last minute z niemiec, a z pewnością nie odczujesz rozczarowania.

Jest to kaplica, której ściany i strop inkrustowany jest prawdziwymi kośćmi ludzkimi. Znajduje się tutaj 3 tysiące czaszek, jednakże autentyczne ich zbiorowisko jest w krypcie pod kaplicą. Organizując podróże wakacyjne nie sposób nie uwzględnić owych pięknych regionów.

Kudowa Zdrój jako idealny teren przeznaczony do odpoczynku
Tagged on: