Niejednej osobie po którymś roku spędzonym nad naszym morzem czy na południu Europy może się to w końcu znudzić. I rozglądają się wtedy oni za jakimiś bardziej egzotycznymi miejscami, w jakich mogliby w komfortowych warunkach wypocząć. Z kolei inni podczas zimowych ferii nie zamierzają jak cała reszta wyjeżdżać w góry, lecz pakują stroje kąpielowe i wylatują gdzieś do któregoś z egzotycznych krajów, gdzie będzie znacznie cieplej.

Jeszcze niedawno na dalekie, wakacyjne wyloty nie było stać wielu osób, bo

egzotyczny kraj

Autor: Ramnath Bhat
Źródło: http://www.flickr.com

podróże były koszmarnie drogie. Jednak minione lata przyniosły spore obniżki cen połączeń lotniczych, co przełożyło się także na koszty takich wyjazdów. Aktualnie za parę tysięcy złotych można już mieć dwutygodniowe wakacje bali czy podobnie długi wylot do Meksyku. I wszystko wskazuje na to, że takie trendy będą się utrzymywać. Wczasowiczom będą się nudzić ciasne, pełne komercji i tandety miejsca w Europie czy Północnej Afryce, i będą szukali ciekawych miejsc, gdzie w ciszy, spokoju i w kontakcie ze wspaniałą przygodą wypoczną za wszystkie czasy.

A miejsc, do jakich można wyruszyć na wakacje (egipt wycieczki ecco holiday) swojego życia jest rzeczywiście sporo. Popularnością coraz bardziej się cieszą się na przykład państwa w Afryce. RPA lub Kenia pozwalają na przeżycie niezwykłej przyrody z dzikimi zwierzętami i na poznanie wspaniałej kultury tamtejszych mieszkańców. Bardzo chętnie odwiedzana i przez wielu odkrywana jest również Azja.

Tajlandia już od wielu lat gości co roku miliony turystów, zaczynają też z tego korzystać sąsiadujące kraje. Jeśli ktoś będzie chciał poczuć jeszcze większą egzotykę, to idealnym wyjściem będą dla niego Sri Lanka wycieczki. Ta niezwykła wyspa, uważana przez wielu za królestwo herbaty, może naprawdę dużo zaproponować turystom. Wspaniała przyroda pod wodą i na lądzie, bardzo gościnni mieszkańcy i świetna pogoda praktycznie przez cały czas powodują, że kto raz był w tym miejscu będzie chciał powrócić. A takich wspaniałych miejsc będzie na Ziemi znacznie więcej, pozostaje się więc spakowanie walizek i ruszanie na zwiedzanie.
W jakie rejony świata można się udać na swoje egzotyczne, wymarzone wakacje, gdy popularne miejsca się już znudzą.
Tagged on: