Kraków to dawna stolica Polski i jedno z najpiękniejszych miast świata. Dziś stało się ono bardzo popularnym miejscem dla turystów, gdyż można odwiedzić sporo interesujących, doskonale zachowanych zabytków i skorzystać z lokalnych możliwości rozrywki, a więc wielu kawiarni, restauracji czy klubów. Jak w takim razie zaplanować wycieczkę w Krakowie, by zyskać gwarancję, że jej uczestnicy będą rzeczywiście zadowoleni?

Wynajem busów – Kraków
Co najważniejsze, trzeba opracować szczegółowy plan zwiedzania i zatroszczyć się o sprawny transport. Dziś na szczęście wynajem busów Kraków to popularna usługa, w związku z tym odnalezienie odpowiedniej firmy transportowej nie powinno nikomu sprawić poważnych trudności. Rzecz jasna, wielkość busa (pronar sp z o o zabudowy busów) musi być dostosowana do ilości uczestników wycieczki. Warto zatroszczyć się również o klimatyzację, szczególnie kiedy wycieczka ma się odbywać latem, kiedy niestety upały bywają rzeczywiście męczące. Busa zazwyczaj można prowadzić samodzielnie bądź zdecydować się na usługi profesjonalnego kierowcy. Wszystko zależy od indywidualnych wymagań. Tworząc plan wycieczki zdecydowanie należy mierzyć siły na zamiary.

Oznacza to, że czasami lepiej jest zrezygnować z kilku punktów, by móc dobrze zwiedzić inne miejsca i nie zmęczyć zbytnio uczestników. Zdarza się, że wycieczki są faktycznie przeładowane, a co za tym idzie, nie stanowią przyjemności. W Krakowie zdecydowanie trzeba odwiedzić słynny Wawel oraz Sukiennice. Można wybrać się także na wyprawę śladem społeczności żydowskiej, jaka licznie zamieszkiwała Kraków przed II wojną światową.

Busy Kraków

Źródło: www.minitrans-busy.pl

Świetnym rozwiązaniem są chociażby wycieczki prezentujące miejsca związane z kultowym już filmem „Lista Schindlera”, który został stworzony na podstawie rzeczywistych zdarzeń. Jest to obcowanie z wciąż żywą historią, wobec tego z pewnością wiele osób będzie zainteresowanych tego rodzaju punktami na trasie wycieczki. Naturalnie nie należy zapominać także o możliwości zobaczenia składowanych w tamtejszych muzeach dzieł sztuki. Jednym z największych jest „Dama z gronostajem”, pędzla mistrza Leonarda. Wycieczka musi uwzględnić w swoim planie obejrzenie poza tym Kopca Kościuszki oraz Starego Miasta Krakowa, pełnego atrakcyjnych oraz świetnie zachowanych kamieniczek, jakie są godne uwagi.Uzupełniające informacje – co warto wiedzieć

Organizacja wycieczki w Krakowie oraz okolicach – co zdecydowanie warto mieć dzisiaj na uwadze?
Tagged on: