Wakacje na Wyspach Kanaryjskich to znakomity pomysł. Obecnie dużo agencji wakacyjnych ma w ofercie wycieczki na ten cudowny archipelag, więc nie jest wcale trudno się tam dostać. Kanary są częścią kraju Cervantesa i leżą przy północno-wschodnim wybrzeżu Maroka. W archipelagu leży 7 głównych wysp. W tym tekście przedstawiamy cztery z nich. Należy wiedzieć, że każda charakteryzuje się różnymi atrakcjami, które zwabiają gości, z tego powodu mądrze jest dowiedzieć się o nich trochę więcej. Zapraszamy do lektury.

wakacje w Chorwacji

Autor: btristan
Źródło: http://www.flickr.com

Największą kilometrami i populacją częścią archipelagu jest Teneryfa, często obierany cel podróży wakacyjnych. Należy tam odwiedzić malowniczy park krajobrazowy, który rozciąga się w sąsiedztwie wulkanu Teide. Wielką atrakcją dla gości jest też efektowne dawne miasto La Laguna. Jeżeli będziesz uważnie czytał oferty biur turystycznych, możesz znaleźć tanie last minute (zobacz: turcja last minute z niemiec) na Teneryfę.

Fuerteventura jest słynna oczywiście z gorących plaż, na których można się całymi godzinami wygrzewać, spożywając chłodne drinki. Chyba trudno sobie wyobrazić lepszy wypoczynek, zgadza się? Korzystne propozycje lotów na tę wyspę odnajdziesz, kiedy do Google wkleisz słowa „wyloty z niemiec”.

Wczasy na Gran Canaria to również rewelacyjna idea. Cechuje się specyficznym okrągłym kształtem. Są tu przecudne plaże, chętnie wybierane przez turystów z całego kontynentu. Dla ciekawych świata turystów okolica oferuje zabytki po kulturze byłych mieszkańców Gran Canarii oraz malownicze wydmy. Ważną rzeczą jest to, że Gran Canaria ma kilka stref klimatycznych.

O ile nie szalejesz za wysokimi temperaturami, zdecyduj się na wakacje na Lanzarote. Panujący tam klimat wyróżnia się niezwykłą łagodnością. W zasadzie nigdy nie jest tu chłodno, ale także upały nie zdarzają się często.Żeby znaleźć opłacalne opcje wylotów na tę wyspę, do Google wklej sformułowanie „Lanzarote last minute”.

Jeżeli natomiast poszukujesz większej egzotyki, to sprawdź oferty wakacji za oceanem: .

Magiczne wyspy u wybrzeża Afryki
Tagged on: