Po wypadku z dziesiątego kwietnia 2010 roku Polacy mogą myśleć sobie, że lot samolotem jest czymś ryzykownym. Spoglądając na statystyki, jest zupełnie odwrotnie. Lot jest sporo mniej ryzykowny niż na przykład jazda na czterech kółkach. Katastrofy samolotowe, w których giną mieszkańcy Polski, zdarzają się rzadko, a każdego roku na drogach giną rzesze pasażerów.

Autor: cliff1066
Lęk przed samolotami jest właściwie rzeczą normalną, przecież człowiek nie został stworzony, by szybować w przestworzach. Pionierski lot miał miejsce zaledwie 110 lat temu! Przez wcześniejsze stulecia człowiek patrzył zazdrośnie na ptaki i myślał o lataniu. Najdobitniej można to dostrzec w micie o Ikarze.

Lot może wywoływać strach też dlatego, gdyż tragedie samolotów zwykle powodują zgon wszystkich na pokładzie. Znamy jednakże wskazówki od badaczy, które gwarantują małą szansę utrzymania się przy życiu w czasie niektórych awarii.

samolot

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Należy napisać to wprost – nie należy się bać lotu. Samolot jest współcześnie najsprawniejszym medium podróży, dzięki któremu można prędko dostać się nawet w dalekie części świata. Sporą wadą są koszty biletów na lot, jednakże da się zwykle znaleźć tanie loty w promocyjnych cenach. O ile masz farta, może znaleźć lot za pieniądze wielokrotnie mniejsze od tych, które należy przeznaczyć na podróż pociągiem.

Aby nie wyczyścić sobie całkowicie kieszeni bukując bilety, należy systematycznie wchodzić portale sieciowe agencji lotniczych, które sprzedają tanie loty. Korzystne gratki najczęściej trwają chwilę, więc warto zaglądać na witryny internetowe nawet kilka razy dziennie.

Zaglądnij na stronę twórcy (http://ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/cityinfo.php). Nakłaniamy Cię gorąco! A to przez to, że czeka tam na Ciebie wiele szczegółowych i ciekawych szczegółów.

Mieszkańcy Polski są znani z tego, że uwielbiają łapać dobre promocje, stąd konkurencja jest znaczna.

Trzeba zawsze nie zapominać, by czytać skrupulatnie warunki oferty. Dużo agencji samolotowych, które oferują tanie loty, mami kupujących różnymi kruczkami. Czasem może się okazać, że promocja wcale nie jest tak atrakcyjna, na jaką wyglądała.

Lataj bez obaw
Tagged on: