Levis to popularne przedsiębiorstwo odzieżowe, najszerzej rozpoznawane z szycia dżinsów. Firma w tym samym czasie produkuje odmienne typy ubrań, pośród których, poza tymi wykonanymi z dżinsu, jak katany czy torebki, jest również duża rozmaitość odmiennej odzieży.

Możemy pośród nich wymienić obuwie, kurtki zimowe czy koszule. Jaka jest historia firma Levis i w jaki sposób firma Levis prosperuje obecnie? Działalność gospodarcza została założona w 1853 roku. Odbyło się to po przypłynięciu do San Francisco niemieckiego imigranta Leviego Straussa. Pragnął założyć fabrykę włókienniczą na zachodnim wybrzeżu USA. W dzisiejszych czasach to firma znana na całym

Spodnie Levis

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

świecie, chociaż w dawnym okresie zdobyła rozgłos generalnie dzięki produkcji na dużą skalę kombinezonów dżinsowych, dzięki zamówieniom na odzież dla zatrudnionych, pracujących przy budowie Kanału Panamskiego. Znane do dnia dzisiejszego, wspaniałe i łatwe do poznania modele spodni powstały po raz pierwszy w latach dwudziestych XX wieku. Najpierw tego typu spodnie sklep z jeansami online szyto z denimu, kolorowanego w barwniku indygo – zobacz więcej – . Taki barwnik otrzymywano wtedy z liści rośliny indygowca farbiarskiego rosnącego w Indiach. Obecnie jest pozyskiwany syntetycznie. W okolicach roku 1880 dżinsy były integralną częścią ubioru kowbojów, farmerów i robotników. W 1890 roku zyskały one nazwę „501”. sprzedawane za siedemdziesiąt pięć centów zostały bestsellerem i najważniejszym towarem marki.

Marka aktualnie znajduje się w posiadaniu krewnych, jak również powinowatych czterech bratanków Leviego Straussa. Po jego śmierci otrzymali oni jego przedsiębiorstwo. Przedsiębiorstwo Levis jest globalnym przywódcą na rynku sprzedaży spodni oraz innych spodni typu casual. Któż chociaż raz nie słyszał o tej firmie, kto nie miał dżinsów takiej marki? Można powiedzieć, że Levis to obecnie marka kultowa. Niezależnie od kontynentu, narodowości czy wieku – każdy nosi spodnie wspomnianej firmy. Dzisiaj, jak nigdy dotąd można je jeszcze łatwiej kupić. Wszystko w oparciu o rozwój internetu. Dżinsy Levis można zakupić tradycyjnie, jednak można się też postarać o sprawdzenie Levis online – – i zamówić coś przez Internet.
Jak wygląda historia firma Levis i jak marka Levis wygląda dzisiaj? Co powinniśmy wiedzieć o tej firmie?
Tagged on: