Światło w sklepach jest bardzo ważne. W czasie podejmowania wyboru, a w szczególności doboru opraw oświetleniowych, musimy pamiętać, że najistotniejsze jest właściwe wyeksponowanie artykułów jak również towarów, jakie są umieszczone na regałach. Niesamowicie ważny jest również klimat oraz nastrój, jaki jesteśmy w stanie stworzyć przez zastosowanie różnego typu lamp. Dzięki temu stworzyć można wyjątkowy design.

Żarówka ledowa

Autor: theilr
Źródło: http://www.flickr.com
Zanim przystąpimy do wybrania właściwego rodzaju światła, należy na pewno zastanowić się, z jakiego typu sklepem mamy do czynienia, które rozwiązanie oświetleniowe dla sklepu należy wtedy wybrać – dowiedz się więcej na tej stronie. Wielkie znaczenie ma też to co oświetlamy. Zależnie od kształtu oraz układu pomieszczeń, jakie mamy do dyspozycji, musimy wziąć pod uwagę zasadę, że najbardziej istotne jest światło główne, ale także istotne jest oświetlenie służące do ekspozycji.

W ramach światła głównego, można wybrać różne oprawy odpowiednie do właśnie takich zastosowań. Mogą to być najróżniejsze typy opraw, przykładowo nabudowane, wpuszczane albo zwieszanie. Zawsze należy pamiętać, żeby posiadały dosyć duży współczynnik oddawania kolorów jak i wysoką skuteczność świetlną. Do takiego celu najlepsze będą świetlówki i lampy wyładowcze. Takie oświetlenie “ekspozycyjne” jest w stanie podkreślać atrakcyjność artykułów.

Dobrze wtedy zastosować oprawy systemowe szynowe na źródła wyładowcze. Jako doświetlające oprawy zakładane są na świetlówki. Oprawy systemowe to idealne rozwiązanie, mają one sporo zalet.

Jeżeli masz chęć zdobyć więcej wiadomości na omawiany temat, to znajdziesz je na pewno po przejściu na witrynę – w tamtym miejscu są one niesamowicie fascynujące.

Podstawowa jest taka, iż możemy połączyć je w jakiej chcemy konfiguracji we wszystkich przestrzeniach, bez dużej ingerencji w strukturę sufitów i ścian.

Do właściwie założonych systemów szynowych warto dopasować reflektory, jakie za pomocą specjalnych adaptorów wmontowuje się w szyny. Należy wiec z rozwagą wybierać rodzaj światła, tym bardziej, że ma ono w sklepie specyficzne wymagania, o jakich na pewno trzeba pamiętać. Tak samo oświetlenie przemysłowe rządzi się swoimi prawami, jednak jeżeli użyjemy takich samych parametrów, jak w przypadku świateł sklepowym to jest duża szansa powodzenia – .

Jak powinniśmy oświetlać sklep? Na jakie rzeczy zwrócić uwagę? W jaki sposób dobierać oświetlenie?
Tagged on: