Budowa domku to proces wieloetapowy, który to będzie od nas wymagał skrupulatnego zaplanowania każdego kroku po kolei. Jeżeli nie poświęcimy starczającej ilości czasu oraz uwagi na planowanie to skutkiem może być istotny wzrost kosztów budowy oraz obniżenie jakości zrealizowania budowli.

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Źródło: http://empak.com.pl/wynajem-sprzetu

Stąd warto zapoznać się z poszczególnymi etapami które trzeba przeprowadzić, ażeby pobudować budynek.
Pierwszą fazą będzie z pewnością uzyskanie zezwolenia na budowę, bo bez tego, zgodnie z prawem nie można zacząć budowy. Czeka nas sporo papierkowej pracy a także biegania po biurach z różnego typu dokumentacją. Kto załatwiał przeróżne sprawy w urzędach ten wie, że w naszej ojczyźnie nie jest to taka prosta kwestia. Zanim jednak zaczniemy składać specyfikację trzeba podjąć decyzję w jednej z ważniejszych kwestii – planu przyszłego budynku. Niezależnie czy będziemy zamawiać projekt od początku bądź adaptować gotowe rozwiązania z pewnością należy tą sprawę dokładnie obmyślić. Potem trzeba uzyskać warunki przyłączenia mediów oraz wykonać przyłącza pod przyszły budynek (nie potrzeba zezwolenia na budowę): prąd, telekomunikacja, gaz, woda. Następnie trzeba zebrać wszystkie potrzebne dokumenty i udać się z nimi do urzędu i starać się o uzyskanie pozwolenie na budowę.

Decyzja legalizuje się po 14 dniach. Nim zaczniemy roboty budowlane musimy jeszcze zakupić dziennik budowy, ostęplować go a także zaangażować wykonawców oraz nadzór budowlany, w tym oczywiście kierownika budowy (www).
Po uporaniu się ze wszystkimi sprawami urzędowymi i zatrudnieniu ekspertów rozpoczniemy w końcu budować domek. Pierwszą rzeczą jaką należy uczynić jest należyte przygotowanie placu budowy w tym ogrodzenie (zobacz anotis.pl) jak też zabezpieczenie stref niebezpiecznych. Po owych pracach geodeta musi, na podstawie zaleceń kierownika budowy rozplanować budynek w terenie zgodnie z projektem zagospodarowania parceli. Kolejne roboty budowlane to przede wszystkim roboty ziemne przygotowujące grunt pod budowę fundamentów jak też ewentualnego podpiwniczenia.

Hurtownia artykułów BHP

Źródło: http://empak.com.pl/

Po wykonaniu fundamentów jak też rozprowadzeniu kanalizacji przychodzi czas na pierwsze ściany naszego domku. Wymurowanie elewacji i komina i realizacja sklepień oraz schodków żelbetowych to jeden z najistotniejszych faz budowy, bowiem ma wpływ na całą strukturę domu. Całość robót możemy wykonywać w różnych technologiach i z rozmaitych materiałów. Na tym etapie możliwe jest wprowadzenie zmian w planie, jednakże wymagają one akceptacji budowniczego. Na tymże etapie przydatną może być wypożyczalnia sprzętu budowlanego Szczecin lub hurtownia BHP Szczecin.

Z jakich faz składa się budowa nowego domu
Tagged on: