Jesienny czas zbliża się, co poznać nie jedynie po tym iż bluszcz w moim ogrodzie przyjął cudny, kolor czerwonego wina. Innym wyraźnym znakiem wskazującym na to, iż zmieniła się pora roku jest fakt, że mój kotowaty znacznie powiększył swoje zapotrzebowanie na karmę ukochaną, a sierść mu zgęstniała. No i ostateczny dowód na to iż pani Jesień zagościła na dobre to fakt, że ja – posiadacz kota – także mam większą ochotę na smakowite jedzenie.

Oczywiście istnieje możliwość zjedzenia wyśmienitego obiadu w

jedzenie

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

domku, jednak czasem zasiadam do komputera, wpisuję w Google: pizzeria, po czym zależnie od humoru wybieram się w podróż kulinarną. Bywa iż mam chrapkę na wyszukane jedzenie, zwykle wtedy kiedy wracam z koncertu, aby w sposób ekskluzywny zakończyć kulturalny koniec dnia. Restauracje proponują swym klientom nie tylko znakomite jedzenie, ale także możliwość przebierania w restauracjach o rozmaitym wystroju, a co za tym idzie i atmosferze.

Doprawdy spodobał Ci się nasz post? Bardzo nas to cieszy. W takim razie zachęcamy do następnych wątków – po prostu wejdź w link do źródła.

Powracając z teatru możemy na przykład wybrać elegancki lokal, jaki niechybnie będzie przedłużeniem nastroju wydarzenia w którym przed momentem uczestniczyliśmy.

Naturalnie innego razu, powracając z miejsca zatrudnienia możemy wstąpić na pizzę. Moim ulubionym daniem (z tych bardziej wykwintnych) jakie serwują restauracje jest wręcz rozpływająca się w buzi kaczuszka z jabłkami (ewentualnie w pomarańczach). Symfonia smaku. Nie jest łatwo przygotować dobrą kaczkę. Tylko na pozór wydaje się to proste. Tymczasem niezwykle łatwo można spowodować, że potrawa będzie smakować jak źle przechowywane drewno.

jedzenie

Autor: Roland Tanglao
Źródło: http://www.flickr.com

Mym preferowanym zestawieniem kaczuszki z koniecznymi uzupełnieniami to opiekane w piecu ziemniaczki oraz brzoskwinia w sosie miodowym. Ziemniaki opiekane – gdyż w kuchni domowej jakoś mi nie wychodzą, zaś słodka brzoskwinia przełamuje zdecydowanie wytrawny smaczek tego jakże szlachetnego ptaka. Lubię też od czasu do czasu spróbować nieco mniej wymagających dań. Bywa, że niedzielny spacer kończy się ucztą pod tytułem burgery, tym bardziej że dzieci bardzo lubią tego typu jedzonko, a jako że jadają hamburgery nieczęsto, jest to dla nich prawdziwe święto.

Jedzeniowe eskapady
Tagged on: