W obecnych czasach prawie każde przedsiębiorstwo działające w sieci ma co najmniej stronę internetową czy chociaż jeden adres e-mail. Częstokroć firmy posiadają własną wewnętrzną sieć. Żeby jednostka zdołała istnieć w internecie konieczne będzie wyposażenie takie jak serwery i software a poza tym nieodzowny jest człowiek który będzie umiał całość obsłużyć. A więc potrzeba zaangażować komputerowca. Dla serwera niezbędne jest także pomieszczenie. Serwer albowiem to nic innego jak elektroniczna maszyna cyfrowa która łączy pozostałe w całość. Ale małe przedsiębiorstwa nie zawsze jest stać na takie koszty.

PRIMERGY BX900 S1

Autor: Fujitsu
Źródło: Fujitsu

Dziś nic już nie stoi na przeszkodzie by nawet niewielka jednostka dysponowała własnym serwerem. Z pomocą bowiem przychodzi hosting w chmurze. Jest to usługa polegająca na użyczeniu miejsca na serwerze wirtualnym na niezbędne nam informacje i usługi. Możemy taki dysk w sieci zagospodarować jako dodatkowy dysk na firmowe informacje i usługę e-mail, a nawet jako miejsce na portal firmowy z którego nasi klienci dowiedzą się jakie oferujemy usługi lub exe solar produkty.

Prócz tego nasi pracownicy zdołają bez problemu wymieniać pomiędzy sobą rozliczne dokumenty. Hosting w chmurze uwalnia nas także od potrzeby angażowania komputerowca, i – co ważne – zorganizowania wnętrza na sprzęty konieczne do uruchomienia sieci wewnętrznej, ponieważ obsługą serwera zajmuje się jednostka udostępniająca hosting w chmurze (najlepszy w Polsce hosting w chmurze). Atutem tegoż rozwiązania jest także fakt, że można posiadać dojście do informacji zgromadzonych na wirtualnym dysku prawie w każdym miejscu, wystarczy komputer przenośny oraz dane potrzebne do logowania. Hosting w chmurze jest idealnym wyjściem dla osób wykonujących zawody które nie muszą być przeprowadzane stacjonarnie.

Serwery NAS marki DROBO

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl

Innymi słowy mówiąc są to te zawody, w których nie jest konieczne stacjonarne biuro. Usługę tą można także spożytkować do sprawdzenia parametrów swego realnego (a nie zdalnego) serwera. Kiedy odszukamy ustawienia najlepsze dla naszych potrzeb wystarczy przenieść je na serwer firmy (realną maszynę). Naturalnie jak wszelka nowinka technologiczna hosting w chmurzę posiada też swych przeciwników, jednak wzrastająca popularność tego rozwiązania wskazuje na to że ma on więcej pozytywów aniżeli minusów. Hosting w chmurze nieźle sprawdza się również w zastosowaniach domowych.

Źródło: TikTalik
Wygodny fortel na połączenie komputerów w jedną sieć w firmie
Tagged on: