Stwierdzenie, że promocja jest dźwignią sprzedaży nie jest w dzisiejszych czasach zbyt nowatorskie. Wszakże to prawda, która funkcjonuje i działa od mnóstwa lat.

Które reklamowe operacje mogą być na nasze osoby stosowane współcześnie?
mural

Autor: Simon Wright
Źródło: http://www.flickr.com
Psychologowie od dawna twierdzą, że najlepsza Promocja to tego typu, jaką pokochamy. A jak można dostać się z miejsca do gustu mnóstwa osób? Przykładowo poprzez sztukę. Przykładowo artystyczne malowanie ścian skutecznie zwraca oczy i jeśli jest wykonane kompetentnie tkwi na długi czas w pamięci i budzi pozytywne wrażenia (Ideamo).

To przykuwający wzrok artykuł, jednak oprócz tego zgłąb również inny zbliżony oraz w równym stopniu niebanalny materiał – my zalecamy to źródło (http://kiszcars.pl/wynajem-dlugoterminowy-samochodow/).

Takie olbrzymie malowidła nie muszą być od razu reklamami. Potrafią przecież reklamować wszelakie koncepcje, przykładowo zbiórki pieniędzy na jakikolwiek szczytny cel. Należałoby też mieć w pamięci, iż takie artystyczne malowanie ścian może być ciekawym rozwiązaniem na renowację jakiejkolwiek podniszczonej elewacji lub po prostu muru ogradzającego jakąś posesję.

Tym właśnie jest w rzeczywistości tzw. mural. Kilkadziesiąt wiosen temu, w systemie słusznie zakończonym, posłużył do promowania instytucji będących monopolistami w swych branżach. Na wielu budynkach w różnych miastach Polski widoczny stał się mural z wielkim sloganem PZU, PKO czy Pewex (murale Ideamo). W obecnych dniach murale nie są już tak siermiężne, potrafią mieć bardzo realistyczną jakość i naprawdę skłaniać do jakiejś korzystnej akcji.

Znane mogą być np. murale skłaniające do charytatywnej akcji polegającej na zbieraniu nakrętek i np. mural przypominający o wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Wszelakie murale można by spotkać w mnóstwie miast Polski, wiele z nich stanowi wartą zobaczenia artystyczną ciekawostkę.
Po co mogłoby zachęcać rysunek na kawałku ściany?
Tagged on: