Autoklaw to urządzenie do sterylizacji. Autoklaw nadzwyczajnie nadaje się do ekskluzywnych salonów piękności, a także gabinetów kosmetycznych, gabinetów lekarskich, albo każdego rodzaju ośrodków SPA. Są to urządzenia proste w obsłudze, skuteczne w działaniu i całkiem szybkim cyklu sterylizacji.

Autoklaw

Autor: Mackenzie Cowell
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od stosowanych sprzętów i materiałów, trzeba stosować autoklaw dobranej wersji, który zagwarantuje funkcjonalną sterylizację wsadu.

Dostępne są też autoklawy zapewniające sprawną sterylizację dla artykułów określonego gatunku. Autoklaw dzieli się na klasę B, S i N. Klasa S jest klasą pośrednią między pozostałymi. Przyrząd klasy S winny być dokładnie poddane odpowiednim badaniom. Są one bardziej charakterystyczne i posiadają wskazania, którego gatunku narzędzia mogą być sterylizowane w takim urządzeniu.

Autoklaw owej kategorii rewelacyjnie sprawdzi się w gabinetach dentystycznych, ginekologicznych, chirurgicznych, oraz wielu pozostałych. Aktualnie do sterylizacji narzędzi przeważnie używa się sterylizatory parowe. Autoklaw zaprojektowany do sterylizacji całego spektrum materiałów jest sprzętem wartościowym i w pełni potrzebnym wyłącznie w szpitalach i gabinetach wysoce specjalizowanych. Umożliwia sterylizację wszelkiego typu materiału, razem z wgłębionymi, także długimi cienkimi rurkami. Sprawdź więcej na:

Autoklaw jest urządzeniem o raczej sporych gabarytach, w związku z tym do ustawienia potrzebuje porządnego blatu. W sytuacji wbudowania w meble, wymaga zapewnienia swobodnej przestrzeni dookoła obudowy w celu należytej rotacji powietrza. Przyrząd posiada pojemnik wody czystej i zużytej. Pojemność zbiorników, również wielkość spożywanej wody zależy od rodzaju autoklawu.

Czy przeczytane w tym miejscu informacje są ciekawe? Jeżeli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (https://robak.konin.pl/oferta/zamykarki/automatyczne/jednoglowicowe/automatyczna-zamykarka-jednoglowicowa-zr-02), która także z pewnością okaże się zachęcająca.

Do sterylizacji trzeba użytkować jedynie wodę demineralizowaną, lub z destylarki

Wszelki autoklaw ma nieduży panel sterowania z klawiaturą, także wyświetlacz czasu, temperatury i ciśnienia w trakcie cyklu. Jest możność wyboru jednego z paru programów sterylizacji o wyznaczonych parametrach temperatury, ciśnienia i czasu sterylizacji. Istnieje także możność podłączenia drukarki, czy też pamięci zewnętrznej, która zapewnia kopiowanie danych o procesie. Sprawdź stronę

Autoklaw jako narzędzie do odkażania
Tagged on: