W czasie gdy w Polsce zima ze śniegiem i mrozem, to słoneczne, ciepłe kraje pociągają swą egzotyką. Wskazane jest prysnąć tam przed zimą i wygrzać się na plaży, zamiast zakładać na siebie dodatkowe warstwy ciepłych ubrań. Nadzwyczaj atrakcyjny zarówno latem, jak i zimą jest Egipt. Każdy jest w stanie dostosować punkt zimowego wyjazdu do swoich gustów i preferencji. Jedni wolą Egipt, inni wybiorą gorącą Grecję. Grecja ma długą historię i bogate dziedzictwo kulturowe. Uważana jest za spadkobierczynię antycznej Grecji. Stanowi kołyskę całej cywilizacji .

grecka plaża

Autor: Sarah and Jason
Źródło: http://www.flickr.com
Greków określa prostoduszność i otwartość. Są ludźmi nadzwyczaj towarzyskimi, lecz niestety terminowość nie leży w ich naturze. Trzeba mieć na uwadze, iż sklepy i knajpy zazwyczaj są zamknięte w okresie sjesty, zaś urzędy i banki, są otwarte jedynie do godziny 14. Wstęp na plaże bywa zwykle darmowy, lecz pobierana jest opłata za najem parasola i leżaka. Na nurkowanie w Grecji, będzie konieczne szczególne zezwolenie. Zabronione jest też wydobycie z morza wszelakiego gatunku muszli. Dla ludzi jadących prywatnym autem, ważne jest to, że w Grecji uznawane jest polskie prawo jazdy. Szczegóły znajdują się na .

wakacje w Grecji

Autor: Sarah and Jason
Źródło: http://www.flickr.com

Podróż do Egiptu ma wiele walorów. Zimą w państwie faraonów jest słonecznie i gorąco. Można swobodnie się opalać i pływać w ciepłych wodach morskich. Poza sezonem nie ma tłoku i jest możliwość spokojnie relaksować się. Możesz przekonać się na ten temat wchodząc na stronę .

Egipt, to wspaniałe kurorty turystyczne, położone w pobliżu białych wybrzeży. Wszystko jest profesjonalnie szykowane, hotele wyróżniają się dużym standardem, wolno korzystać z wielu rozrywek. Egipt to nie tylko plaże i kurorty. Dla jEgipt – zerknij na wycieczki egipt -okolwiek turysty priorytetem jest zobaczyć zabytki państwa faraonów. Na ogół zwiedzanymi są piramidy.

Egipt słynie także z wspaniałych warunków do nurkowania. Sławetny jest jako jeden z najpiękniejszych podwodnych krajobrazów na wszystkich kontynentach. Obowiązkowo powinno się go widzieć, jeśli się jest entuzjastą tego rodzaju zabawy.

Podróż do Grecji, lub Egiptu, to wspaniały sposób na to, żeby nabrać energii do pracy. Należałoby zostawić za sobą brzydką pogodę i wyruszyć na spotkanie ze słońcem i czystymi wodami ciepłych krajów.

Atrakcyjny wyjazd do ciepłych krajów
Tagged on: