Firmy dziś bardzo dobrze zdają sobie sprawę z tego, że pracownicy są dla nich podstawowym kapitałem, dlatego duże znaczenie ma nie tylko rekrutacja najlepszych specjalistów, ale również zapewnianie pracownikom stosownych warunków. Ponadto, istotna jest możliwie jak najszybsza integracja zespołu.

konie

Autor: Staffan Enbom
Źródło: http://www.flickr.com
Czemu?Najczęściej przez wzgląd na fakt, że w zgranym zespole ludzie osiągają kategorycznie lepsze wyniki, a przepływ informacji jest zauważalnie sprawniejszy, ponieważ pracownicy nie wstydzą się ze sobą rozmawiać i nie ma kłopotliwych barier komunikacyjnych. Nie można się z tego powodu dziwić, że rożnego rodzaju imprezy integracyjne nie należą dziś do rzadkości. W jaki sposób je zaplanować, żeby naprawdę miały one szansę zintegrować pracowników?

Przede wszystkim, ogromne znaczenie ma wybranie najlepszego miejsca. Doskonałym pomysłem są przykładowo firmowe integrac www.stajniaiskra.plninie koni . Stadnina gwarantuje kontakt ze zwierzętami, co jest ogromną atrakcją dla większości osób. Poza tym, zazwyczaj stadniny są zlokalizowane za miastem, w związku z czym pracownicy mogą jednocześnie odpocząć, przede wszystkim kiedy jest to weekendowy wyjazd integracyjny. Wybór miejsca powinien być też podyktowany wielkością imprezy oraz czasem jej trwania. Kiedy impreza ma być kontynuowana następnego dnia, trzeba zadbać o nocleg dla pracowników. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem mogą być hotele, które dysponują nie tylko salami bankietowymi, ale także wygodnymi pokojami.

Obecnie na rynku funkcjonują wyspecjalizowane firmy, które zajmują się organizowaniem imprez integracyjnych, przykładowo w określonej tematyce. To bardzo interesująca opcja, ponieważ w takiej sytuacji kwestię planowania można przekazać fachowcom, którzy mają dużo nietypowych pomysłów oraz kontakty w branży.

Rzecz jasna, firma w pierwszej kolejności musi ustalić to, jakim budżetem dysponuje na organizację określonej imprezy. To absolutna podstawa, by nie nadwyrężyć firmowego budżetu, a jednocześnie zaplanować wydarzenie, które będzie na długo pozostawało w pamięci. Współcześnie, dużo firm decyduje się na paintball. Gra bowiem pozwala na podział pracowników na grupy, a ich członkowie muszą ze sobą współpracować, co przydatne się w późniejszej pracy.

Imprezy integracyjne – w jaki sposób je zaplanować, by były udane, a jednocześnie faktycznie zintegrowały pracowników?
Tagged on: