Jeszcze piętnaście lat temu chyba nikt nie przypuszczał, że monopol naszego pocztowego molocha w pewnym momencie się zakończy. Wszystko, co się wiązało z przesyłaniem paczki albo listu jednoznacznie się kojarzyło z pocztą.

listonosz roznoszący listy

Autor: DAVID HOLT
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak w pewnym momencie na rynku pojawiły się pierwsze firmy które się starały przełamać monopol naszej poczty. Nie dysponowały one dużym zapleczem, ceny również początkowo nie należały do zbyt atrakcyjnych, jednak część z nich przetrwała ciężki początek i ruszyło z rozwojem. Zachęciły klientów przede wszystkim jakością usług. O ile zwykła paczka na poczcie szła czasem kilkanaście dni, to kurierzy zaczęli proponować dostarczenie w 24 godziny. Ten jakościowy szok spowodował, że coraz większa ilość klientów chciała skorzystać z ich usług, odpuszczając sobie kiepskiej jakości usługi pocztowe nawet kosztem trochę wyższych cen. Rosnąca liczba klientów sprawiła też, że ceny maleją, firmy rozbudowywały całą swoją logistykę równocześnie ograniczając koszty, dzięki czemu obecnie ceny za przesyłkowe usługi odsnieżanie są podobne jak w przypadku tradycyjnej poczty, a tak naprawdę jakość usług jest dużo większa.

Niewątpliwie ogromny wpływ na rozwój firm kurierskich w naszym kraju miał rozwój handlu internetowego. Obecnie większość przesyłek to zwyczajnie zakupy klientów robione w sklepach internetowych czy na serwisach aukcyjnych. Wielu sprzedawców mając w pamięci kłopoty, jakie miały miejsce przy współpracy z pocztą raczej wolało, aby ich przesyłki mogli dostarczać kurierzy . Sprawnie, szybko i terminowo, a co najbardziej istotne, coraz taniej. I dzisiaj udział ich na rynku paczek cały czas rośnie, rośnie także konkurencja pośród firm które świadczą takie usługi.

właściciel firmy

Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie do dyspozycji jest kilku dużych dostarczycieli oraz wiele mniejszych firm, często świadczących usługi lokalnie. Propozycja firm kurierskich różnić się będzie niekiedy od siebie, więc jeśli ktoś potrzebował będzie znaleźć najbardziej odpowiednią, czy to na jednorazową paczkę, czy na stałą współpracę, to wtedy będzie najlepiej sprawdzić jakiś dobry rejestr firm kurierskich.

Jak się obecnie prezentuje rynek paczek i przesyłek przy coraz dynamiczniej rozwijających się firmach kurierskich.
Tagged on: