Kiedy dochodzi do sytuacji, że nasze zęby nas bolą wtedy dopiero zaczynamy myśleć o tym, żeby zapisać się do lekarza. Jednak w rzeczywistości powinniśmy pomyśleć o tym zdecydowanie wcześniej. Bo dentysta moi drodzy to osoba, która jest po to, żeby sprawić, by nasze zęby nas nie bolały. Niestety w naszym kraju sporo osób zapomina o profilaktyce.

Gabinet dentystyczny

Autor: jamesvandyke
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy zęby nam nie dokuczają i tak dobrze pójść do dentysty raz na pół roku, żeby sprawdził czy wszystko dobrze wygląda. Prawda jest taka, że nim ząb zacznie boleć stomatolog (zobacz też: stomatolog kazimierz dolny) może dostrzec zmiany i zapobiec ich rozprzestrzenianiu się, a co się z tym wiążę zapobiegnie bólowi zęba. A wszyscy, których bolał ząb dobrze wiedzą, że jest to jeden z najtrudniejszych do wytrzymania bóli. Tak, więc zamiast wykręcać się przed kolejną wizytą u dentysty powinniśmy pójść i dowiedzieć się, w jakim stanie są nasze zęby.

Źródło artykułu –

Zęby w perfekcyjnym stanie
Sporo rodziców dziwi się, że ich dziecko boi się pójść od gabinetu dentystycznego. Niestety nie ma, czemu się dziwić. Jako rodzice nie zadbaliśmy o to, by nasz pociecha nie bała się dentysty. A powinniśmy pójść na pierwszą wizytę do stomatologa z dzieckiem, wtedy, kiedy nie posiada ono jeszcze żadnego kłopotu z ząbkami. Po to by maluch poznał takie miejsce. Są osoby, które stwierdzą, że to nie uczy dziecka odporności na nowe i że w życiu nie można dziecka tak do wszystkiego przygotować, więc po, co w tej kwestii robić cieplarniane warunki? Ale stomatolog to lekarz, do którego człowiek musi chodzić przez całe życie.

Powinniśmy, więc stworzyć warunki, które sprawią, że maluch będzie dentyście ufał, zamiast z pierwszej wizyty z bolącym ząbkiem robić dziecku traumę. Z tego powodu jeśli posiadamy dzieci dobrze samemu lśnić przykładem i pokazać, że bywamy u stomatologa i po wizycie czujemy się lepiej i dziecko też trzeba oswoić z gabinetem dentystycznym.

Dodatkowo nigdy, w żadnej sytuacji nie powinniśmy naszej pociechy straszyć lekarzami, bo w takiej sytuacji dopiero stworzymy małego histeryka, z którym wizyta nawet u doktora rodzinnego będzie wyprawą którą ciężko będzie wytrzymać.

Człowiek, który zna się na tym, co w jamie ustnej – czy łatwo być stomatologiem?
Tagged on: