Co roku góry w naszym kraju są odwiedzane przez miliony turystów, i to tak naprawdę praktycznie we wszystkie pory roku. Zima to rzecz jasna okres śnieżnych szaleństw, dziesiątki snowboardowych i narciarskich czekają na miłośników takiej aktywności. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się czas świąteczny i ferie zimowe, wtedy większość miejsc noclegowych będzie wynajęta i ciężko cokolwiek wolnego znaleźć.

noclegi w Zakopanem

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Dużą popularnością cieszy się także okres letni, wtedy z kolei są idealne warunki na to, aby spacerować po przepięknych górach i delektować się ich pięknem. Jeśli ktoś nie lubi dużych tłumów, to może się też zdecydować na pobyt wiosną lub w jesieni, wtedy jest zdecydowanie mniej gości, szlaki nie są przepełnione a ceny za kwatery znacznie niższe. Jak się okazuje, różnice w cenach między różnymi okresami mogą być naprawdę duże, organizując wyjazd w góry trzeba również na to zwrócić uwagę. W praktyce najdrożej jest w popularnych miejscowościach turystycznych, lecz również w okresach, w jakich góry odwiedza największa ilość turystów.

Czy kolekcjonujesz informacje w odniesieniu do studiowanego tematu? Jeżeli tak, to przeczytaj więcej w tym opracowaniu (http://www.ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/tours.php). Ono też wyda się dla Ciebie ekscytujące.

Od lat rekordy cenowe bije stolica naszych gór, czyli Zakopane. W słoneczne, ciepłe dni ciężko marzyć tam o jakimś wolnym pokoju, a jeżeli się już coś trafi, to za całkiem spore ceny. Zakopane jest najbardziej popularną miejscowością wypoczynkową na południu kraju, a popularność taka ma również przełożenie na to, że apartamenty zakopane centrum cały czas trzymają wysoki poziom. Właściciele obiektów doskonale zdają sobie sprawę, że bez żadnego problemu znajdą kogoś chętnego i dlatego dbają o jakość proponowanych usług, zobacz: .

nocleg

Autor: John Hickey-Fry
Źródło: http://www.flickr.com

Zdecydowanie taniej może już być kilka kilometrów od centrum i w pobliskich miasteczkach. Przykładowo Kościelisko noclegi wynająć będzie można za dużo mniejsze kwoty, niż w centrum Zakopanego, ale oczywiście niedogodnością może być to, że wszędzie będzie trochę dalej . Jednak jeżeli komuś przeszkadzał nie będzie nocleg na uboczu, a będzie chciał nieco mniej płacić, to taki wybór będzie zdecydowanie polecany, zwłaszcza że w tego typu miejscach nie ma problemów z obecnymi w Zakopanem tłumami gości.

Dlaczego nasze góry cieszą się takim zainteresowaniem wśród turystów, w jakich miejscach najlepiej szukać noclegów.
Tagged on: